"Rīgas namu pārvaldnieks" iedzīvotājiem veic pārrēķinu par piespiedu zemes nomu un liek maksāt krietni vairāk

2018. gada beigās daži Nīcgales ielas ceturtā nama iedzīvotāji saņēma paziņojumu no sava apsaimniekotāja, ka par piespiedu zemes nomu zem deviņstāvu nama tiek veikts pārrēķins.

2019. gada 11. janvārī 20:00

Līdz šim ceturkšņa rēķinā lasāms, ka nama piegulošā teritorijā ir 7 752 m², taču nu iedzīvotājiem tiek paziņots, ka namam funkcionāli nepieciešamā teritorija palielināta līdz 12 989 kvadrātmetriem. Līdz ar to iedzīvotājiem jāmaksā krietni lielāka zemes nomas maksa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jeļena
Mājas iedzīvotāja

Man par ceturksni būtu jāmaksā 30,61 eiro, taču saņēmu rēķinu par 106,25 eiro. Kāpēc mums tiek veikts pārrēķins? Kur lai es dabūju šādu summu?

Rēķina pieaugums atkarīgs no dzīvokļa platības. Jo lielāks dzīvoklis, jo lielāka zemes nomas maksa jāmaksā. Iedzīvotāji norāda, ka nu viņiem jāmaksā arī par vairāk nekā 5 tūkstošu kvadrātmetru lielu teritoriju, kas atrodas nama otrā pusē un nemaz netiek izmantota. Visbiežāk pa šo teritoriju tiek staidzināti apkārtnes suņi.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka šī zemesgabala īpašnieks līdz šim no iedzīvotājiem nav pieprasījis samaksu, taču 2018. gadā domas pēkšņi mainījis un pieprasījis atlīdzināt zemes izmantošanu. “Iedzīvotājiem šobrīd jāmaksā pieci procenti kadastrālās vērtības. Ja noslēgsim līgumu par zemāku procentu likmi, veiksim pārrēķinu,” norāda Leiškalns.

“Bez Tabu” noskaidro, ka iedzīvotājiem kopsapulcē jāpieņem lēmums par namam funkcionāli nepieciešamā zemesgabala teritorijas samazināšanu. Pēc tam jāvēršas Rīgas domes Dzīvojamo māju privatizācijas komisijā. “Mans viedoklis ir, ka šai mājai būtu iespējams pārskatīt funkcionālo zemesgabalu, to samazinot. Arī atdalāmais zemesgabals ir pietiekami liels, lai to varētu pilnvērtīgi izmantot,” norāda komisijas priekšsēdētāja vietnieks Normunds Beinarovičs.

Dokumentācijas sakārtošana, lai samazinātu funkcionāli nepieciešamo zemesgabalu, var prasīt pat trīs gadus, kuru laikā iedzīvotājiem par zemes gabala nomu var nākties maksāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm