tv3.lv

”Rīgas namu pārvaldnieks” ilgstoši nespēj salabot liftu deviņstāvu namā. Pensionāri netiek pēc pārtikas

2020. gada 19. maijā 19:10

Deviņstāvu daudzdzīvokļu nama pēdējā stāvā dzīvo gandrīz tikai pensionāri. Līdzīga situācija ir arī astotajā stāvā, un tagad šie sirmgalvji teju mēnesi ir iesprostoti savos dzīvokļos, jo vecuma un dažādu veselības likstu dēļ nevar pa kāpnēm uzkāpt līdz savam dzīvoklim.

Raidījums “Bez Tabu” devītajā stāvā sastop Sarmu un Vairu, kuras abas namā dzīvo kopš tā pirmās dienas. Sarma nupat atgriezusies no slimnīcas un nu nespēj pat izkļūt no mājas, lai izkustētos un sagādātu sev nepieciešamos produktus. Vaira atklāj, ka lejup pa kāpnēm vēl varētu noiet, taču uzkāpt līdz savam dzīvoklim būtu neiespējami.

Vaira
Bijusī mājas vecākā

Lejā nokāpt ir vieglāk, bet augšā uzkāpt ir briesmīgi. Man ir bijusi sirds operācija, pats saprotat, kā tas ir. Esmu jau ne vienu vien reizi zvanījusi ”Rīgas namu pārvaldniekam”, bet nekas nemainās. No septiņiem devītā stāva dzīvokļiem sešos dzīvo veci cilvēki.

Viņai piekrīt arī kaimiņiene un draudzene Sarma. Mājas iedzīvotāji regulāri zvana Rīgas namu pārvaldniekam, taču mēneša laikā nekādiremontdarbi tā arī nav notikuši. Arī brīdī, kad namā viesojas Bez Tabu, Sarmas kundze zvana savam apsaimniekotājam. Tiek saņemta standarta frāze par informācijas nodošanu atbildīgajiem, taču jau ilgāk nekā mēnesi nekādi darbi, lai salabotu liftu, nav uzsākti.

Sarma
Dzīvo devītajā stāvā

Es nevaru uz veikalu aiziet, nevaru pat uz pastkastīti aizbraukt. Kad atnāk mani radi, viņi izņem sūtījumus un uznes. Viņi dzīvo ļoti tālu prom, nevar katru dienu atbraukt.

Liftu apkalpojošais uzņēmums visā vaino “Rīgas namu pārvaldnieku”, kas nenorēķinoties par saņemtajiem pakalpojumiem.

SIA “Avva” pārstāve

Vērsieties “Rīgas namu pārvaldniekā”, viņi nedod atļauju remontēt liftu. Nemaksā mums naudiņu. Nemaksā? Jā, jā… jūs maksājat viņiem, bet viņi mums nemaksā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotājiem izdevies noskaidrot, ka lifta remontam nepieciešami pavisam niecīgi ieguldījumi. Iedzīvotāji raidījumam “Bez Tabu” norāda, – summa nepārsniedzot 150 eiro.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pērn noslēdzis 8 miljonus vērtu līgumu par liftu uzturēšanu ar uzņēmumu, kura īpašnieks uz brīdi tika arī apcietināts. Likumsargi izmeklē lietu par krāpšanu lielā apmērā un naudas atmazgāšanu, tāpat kratīšana tika veikta arī “Rīgas namu pārvaldniekā”.

Krists Leiškalns
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

”Liftu alianse” rēķinus nebija iesniegusi trīs mēnešus pēc kārtas. Aprīļa beigās saņemtajos rēķinos norādīts cits līdzekļu saņēmējs, nekā tas ir noteikts iepriekš noslēgtajā līgumā. Domājam, ka tuvākajā laikā atradīsim risinājumu, šobrīd nevaram pateikt precīzu dienu.

Šobrīd darba kārtībā neesot trīs lifti. Kaut iedzīvotāji pakalpojumu nesaņem un liftu nevar izmantot, viņiem jāturpina par to maksāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm