Rīgas Tehniskās universitātes nolīgts būvnieks nenorēķinās ar apakšuzņēmumu – parādā palicis divarpus tūkstošus eiro

2022. gada 11. maijā 19:00

Rīgas Tehniskā universitāte pērnajā gadā meklēja firmu, kura veiks Cēsu filiāles pārbūves un konservācijas darbus. Izsludinātajā konkursā uzvarēja uzņēmums “Kraftwork”, kurš paredzēto uzdevumu veikšanai atrada apakšfirmu. Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās uzņēmuma saimnieks, kurš nav saņēmis solīto samaksu.

Janvāra sākumā Anda ceļa būves firmu “Vecpiebalgas kompānija” uzmeklēja uzņēmuma “Kraftwork” pārstāvis, lai piedāvātu veikt konservācijas darbus Rīgas Tehniskās universitātes filiāles ēkai Cēsīs. Andis internetā apskatīja, ka konkrētajai firmai jau bijuši vairāki pasūtījumi, tādēļ arī piekrita darījumam.

Telefona sarunā Andis ar uzņēmuma pārstāvi vienojās par darāmo darbu sarakstu un samaksu. Pēc trīs dienām, paveicot visus uzticētos pienākumus, sākās problēmas par solīto atalgojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andis kopš janvāra gaida, kad saņems norunātos 2613 eiro. Viņam par pārsteigumu, ierakstot internetā firmas nosaukumu, parādījās vairākas sūdzības par krāpniecības gadījumiem, kas viņam lika saprast, ka tik ātri savu naudu neizdosies redzēt.

RTU Cēsu filiāles vadītājs Armands Sīlītis par situāciju ir informēts, viņu pieredzē tā nav pirmā dzirdēšana, arī citi uzņēmumi ir vērsušies ar šādām pašām sūdzībām. Viņš apsola, ka centīsies situāciju risināt.

Savukārt galvaspilsētas filiāles pārstāvis Sandis Kārkliņš jeb pasūtītājs norāda, ka diemžēl nevar Andim palīdzēt, jo viņi esot savas saistības izpildījuši.

Uzņēmuma “Kraftwork” pārstāvis Renārs Raups sniedz mums rakstveida komentāru, apgalvojot, ka pēc grāmatvedības datiem neesot neizpildītu saistību ar Anda firmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Renārs Raups
firmas “Kraftwork” pārstāvis

Minēto 2000 eiro pieprasīšanai nav pamata, un šādu pamatu pati par sevi nerada arī rēķina izrakstīšana. Civillikuma normas atļauj līguma noslēgšanu arī mutvārdu formā, kas nelielu darbu apjomu gadījumā tiek bieži praktizēts. Jebkurā gadījumā SIA “KraftWork”, neatkarīgi no līguma noslēgšanas formas, izpilda savas saistības pret darījumu partneriem, ja vien šādas saistības pastāv. Konkrētajā situācijā SIA “Vecpiebalgas kompānija” nav ne ar kādiem dokumentiem pamatojusi nedz iespējamo saistību rašanās tiesisko pamatu, nedz arī to apmēru.

Renārs Raups atzīst, ka, ņemot vērā biznesa ētikas normas un viņu vēlmi saglabāt iespējami labas attiecības ar citiem tirgus dalībniekiem, viņš sazināsies ar Andi, lai pārrunātu radušos situāciju.

Raidījumam sazinoties ar Andi, vīrietis norāda, ka nepiekrīt piedāvātajai summai. Viņš vēlas citus brīdināt, lai, veicot darījumu, vienmēr noslēdz līgumu.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm