tv3.lv

“Sadzērušies visu nakti kliedz!” Baznīcas ielas bāri rīdziniekiem traucē naktsmieru; dome ar risinājumiem vilcinās

2021. gada 16. septembrī 13:56

Baznīcas iela Rīgā šogad izpušķota ar melni baltiem satiksmes regulēšanas stabiņiem. Tomēr krustcelēs ar Stabu ielu iedzīvotāji izceļ citu problēmu – tepat līdzās ir pat trīs kafejnīcas-bāri, kur radītais troksnis ielaužas augstāk dzīvojošo rīdzinieku istabās, kas ietekmējot dzīves kvalitāti.

“Ja pats gribi uzdzīvot, tad ļoti jautri viss notiek,” sarkastiski situāciju komentē Baznīcas ielas iedzīvotāja Valērija. “Tu vari vai nu nākt pulkā, vai negulēt!”

Valērija ir ārste, strādā maiņu darbā. Miegs esot vitāli nepieciešams kā veselībai, tā arī profesionālajai darbībai – negulējis ārsts operēt nedrīkst.

Tracis zem dzīvokļu logiem vēl lielāks kļuva tieši šovasar, kad valdība deva zaļo gaismu terašu izvietošanai. Turklāt konkrētajā vietā atvērtas uzreiz trīs terases.

Valērija

Iedzēruši cilvēki visu nakti kliedz. Mēs runājām ar policiju, bet viņi saka, ka katru reizi mums ir jāiziet ārā un jāmēģina viņus nomierināt. Runāt ar viņiem, kad viņi jau ir jautrā, normālā stāvoklī. [..] Grūti ar viņiem, grūti cīnīties ar to. [.] Tas notiek arī nedēļas vidū, tas ir visu laiku.

Kaimiņiene Ieva tikmēr uzsver, ka no draudzīgās kaimiņienes nācies pārtapt kašķīgajā tantē. “Tā dzīves kvalitāte tajā ielā bija tā pazeminājusies, ka cilvēki vienkārši aizbēga, kuri varēja. Man nav žēl, ka cilvēki tur atpūšas, bet, ja mana dzīve pārvēršas kaut kādā murgā, ka es vairs nespēju normāli strādāt, dzīvot un palikt tur, tad, manuprāt, tur kaut kas nav kārtībā.”

Šovasar uz Baznīcas un Stabu ielas stūri pašvaldības policija esot saukta pat 14 reižu. Tiesa gan, administratīvais process pret kādu no iestādēm uzsākts neesot. Pašvaldības policijai trūkstot vajadzīgo sviru trokšņošanas kontrolēšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Tādas atsevišķas normas, kas regulētu tieši pašu trokšņošanu, nav. Lai gan mēs esam gadiem vērsušies dažādās uzraugošajās institūcijās un ministrijās ar lūgumu iekļaut šādu normu, diemžēl joprojām neesam sadzirdēti un šādi grozījumi normatīvajos aktos nav izdarīti. Līdz ar to šeit mums jākonstatē, ka tas ir sistemātisks troksnis, ir arī ļaunprātība, taču šajā konkrētajā gadījumā tas nav konstatēts.

Intervējot Valēriju, pēkšņi piebrauc “BMW” markas automašīna. Tās vadītājs, izrādās, esot saimnieks telpām, kas iznomātas diviem no bāriem.

Igors

Tas bija pašā sākumā, kad tik tikko atvēra [bāru]. Un pēc iedzīvotāju sūdzībām, ka pēc pulksten 22.00 vēl strādāja, atbrauca policija. Un pēc tam tika saņemta atļauja strādāt līdz 22.00, un viņi arī strādā līdz 22.00. Saprotiet, pulksten 22.00 jaunatne vēl paliek, ne visi vēlas doties prom, tā iemesla dēļ arī te bija problēmas. Bet tagad tādu problēmu nav.

Valērija un vēl citi Baznīcas ielas nama iedzīvotāji vēršas arī Rīgas domē, taču norāda, ka līdz šim nekāda taustāma rezultāta neesot.

Rīgas domes komentārs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm