tv3.lv

Saeimas deputāta palīdze nemaksā par Rīgas centra dzīvokļa īri: 5000 eiro parāds, ignorētas vienošanās par tā segšanu

5. jūlijā 19:37

Rīgas namīpašnieks ziņo par negodprātīgu īrnieci, kura iekrājusi prāvu īres un komunālo maksājumu parādu (aptuveni 5,5 tūkstošus eiro) un nodevusi dzīvokli saimniekam nekārtīgu un ar defektiem. Mitekli īrējusi Saeimas deputāta palīdze.

Raidījuma “Bez Tabu” redakcijā vērsās namīpašnieks Andris Pilvers, kurš pirms pusotra gada izīrēja dzīvokli namā Rīgas centrā, Avotu ielā. Īrniecei tas bija ļoti izdevīgs darījums: par dzīvokļa Rīgas centrā īri saimnieks prasīja 300 eiro. Tomēr, kā raidījumam norādīja dzīvokļa izīrētājs Pilvers, jau sadarbības sākumā īrniece nemaksāja par īri un komunālajiem pakalpojumiem. Nu viņa iekrājusi pamatīgu parādu.

Andris Pilvers,
izīrēja dzīvokli

Parādījās problēmas. Ir rakstiski brīdinājumi. Pirmie jau 2021. gada martā (neilgi pēc īres attiecību uzsākšanas -red.). Pēc tam ir parakstītas vienošanās pie notāra par parāda dzēšanas kārtību. Pēc pirmā vienošanās akta netika maksāts. Ja minam par maksājumiem, šogad samaksāts vienu reizi – 20. aprīlī. Iepriekšējais maksājums novembrī – 180 eiro. Šobrīd parāds ir vairāk nekā 5,5 tūkstoši eiro!

Pilvers norādīja, ka īrniece sarakstēs bieži solījusi, ka apmaksās parādu, taisnojusies, kāpēc nenorēķinās par īri un komunālajiem pakalpojumiem.

Andris Pilvers,
izīrēja dzīvokli

Rakstiski solījusi, teica, ka skaidros bankā, kāpēc maksājums nav “aizgājis”. Teica, ka ir samaksājusi. Solīja, ka tūlīt, tūlīt nākamnedēļ būs visi maksājumi, ka visas lietas sakārtos. Teica, ka kopīrniekam ir ļoti labs darbs, ka viss tūlīt tiks samaksāts. Šobrīd [sižeta filmēšanas dienā – red.] viņa vairs uz vairākkārtējiem zvaniem neatbild un ignorē mani.

Dzīvokļa saimnieks raidījumam stāstīja, ka miteklī īrniece dzīvojusi kopā ar draugu, tomēr abi nav atlicinājuši naudu, lai segtu saistības. Izīrētājs Pilvers raidījumam uzrādīja vairākus īrniecei adresētus brīdinājumus par nepieciešamību samaksāt parādu, kā arī divas pie notāra tapušas, pušu parakstītas vienošanās par apņemšanos dzēst parādu. Tomēr arī šīs vienošanās īrniece nav ievērojusi.

Pacietības vadzim lūstot, mitekļa saimnieks īrniecei lūdzis izvākties no dzīvokļa.

Andris Pilvers,
izīrēja dzīvokli

Dzīvoklis beidzot tika atbrīvots 17. jūnijā. Bija netīrs. Trīs reizes dzīvokli nepieņēmām. Visa virtuve ir netīra, dzīvoklī jāveic ģenerāltīrīšanu. Mūsu sarakstē vairākkārt figurē solījums, ka ģenerāltīrīšana tiks veikta. Tādu dzīvokli nevarējām pieņemt, tas bija jātīra. Ar mēbeļnieku sarunājām, ka mainīs [virtuves] skapja durtiņas, kas izmirkušas. Mums tas viss apnika, 17. jūnijā pieņēmām dzīvokli, lai steidzīgi remontētu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik dzīvokļa saimnieks remontē dzīvokli, lai to vēlāk izīrētu citiem. Viņš raidījumam norādīja uz vairākiem defektiem miteklī, ar kuriem, pēc viņa sacītā, “aplaimojusi” iepriekšējā īrniece.

“Bez Tabu” centās sazvanīt negodprātībā vainoto, bet uz zvanu viņa neatbildēja. Uz jautājumu īsziņā, kurš viņu meklē, žurnālists informēja, ka pārstāv raidījumu “Bez Tabu”, un izteica vēlmi uzklausīt komentāru par iekrāto parādu. Pēc neilga laika ar žurnālistu sazinājās nevis šī persona, bet gan dzīvokļa saimnieks Pilvers, kurš informēja, ka viņam zvanījusi bijusī īrniece. Viņa telefonsarunā kārtējoreiz solījusi apmaksāt parādu un lūgusi saimniekam parunāt ar žurnālistu par iespēju atcelt sižeta demonstrēšanu. Vēlāk viņa pati žurnālistam īsziņā atbildēja, ka publiski neko nekomentēs.

Avotu ielas nama dzīvokļa kādreizējā īrniece ir Saeimas deputāta Riharda Kola (NA) palīdze, Saeimas darbiniece, kura, kā raidījumu informēja Saeimā, no valsts budžeta mēnesī nopelna 1016 eiro (pirms nodokļu nomaksas). Darbu Saeimā deputātu palīgi mēdz apvienot ar citu darbu.

Dzīvokļa saimnieks Pilvers daudzus gadus izīrē dzīvokļus, bet konkrēto sadarbību raksturoja kā reti nepatīkamu. Viņš apņemas piedzīt parādu tiesas ceļā.

Andris Pilvers,
izīrēja dzīvokli

Nav saprotams, kā Saeimas darbinieks var šādi uzvesties. Ja strādā Saeimā, vajadzētu rādīt priekšzīmi pārējiem. Šādi, manuprāt, neadekvāti nevajadzētu uzvesties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saeimas deputāts Rihards Kols raidījumam norādīja, ka viņu neinteresē konkrētais palīdzes konflikts ārpus darba laika.

Rihards Kols,
Saeimas deputāts

Neredzu nekādas problēmas ar viņas profesionālo pienākumu pildīšanu. Kas attiecas uz notiekošo ārpus darba, privātajā sfērā, – nav komentāru. Es atturēšos plašāk komentēt. Tā ir cilvēka privātā dzīve. Ārpus deputāta palīga pienākumu pildīšanas, ja kaut kādas lietas ir, aicinu risināt ar konkrēto personu.

Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle deputātu gan aicināja aizdomāties, vai palīdzes rīcība nemet ēnu uz viņu kā politiķi.

Lelde Metla-Rozentāle,
politoloģe

Palīgs tomēr ir cieša persona deputātam. Palīgs zināmā mērā arī reprezentē deputātu. Ja palīgam ir šaubīga situācija privātajā dzīvē, piemēram, juridiskajās saistībās, ko nav nokārtojis, protams, tas met ēnu arī uz deputātu. Tas ir morāli nesmuks gadījums, kas met ēnu uz deputātu. Deputātam jādomā par savu reputāciju. Reputāciju veido ļoti daudzas lietas: gan viņa paša uzvedība, gan viņam tuvu stāvošu cilvēku uzvedība. Tāpat kā mēs skatāmies, vai deputāts nepārkāpj ātrumu, tieši tāpat varam skatīties, vai tuvu stāvošs cilvēks, viņa palīgs, arī nav iesaistīts kaut kādos ne tik labos procesos. Iespējams, nākotnē deputāts varētu domāt, vai persona ir ar pietiekami labo reputāciju, lai kļūtu par palīgu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm