tv3.lv

"Sāka draudēt ar piekaušanu!" Autobusa pasažieris cieš no rupja līdzbraucēja

Rīdzinieks Edgars ikdienā, lai nokļūtu darbā un mājās, pārvietojas ar 3. autobusu. Nesenais brauciens mājup izvērtās par pamatīgu piedzīvojumu.

2021. gada 22. decembrī 19:10

Pašreiz spēkā esošie noteikumi norāda, ka sabiedriskajā transportā nedrīkst būt vairāk par 80% iespējamā pasažieru skaita. Uz katras otrās sēdvietas uzvilkts krusts, lai norādītu, kur nedrīkst sēdēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars uz šāda krēsla novietoja savu somu, tomēr kāds uzstājīgs pasažieris ļoti vēlējās Edgaram sēdēt blakus.

Edgars
norāda uz noteikumiem

Sākumā viņš man krieviski vaicāja, vai var apsēsties. Norādot uz uzlīmēto krustu, teicu, ka nē, jo tā nedrīkst. Pēc tam viņš sāka agresīvi rīkoties un centās aizvākt manu somu, lai vienalga tur apsēstos, kas viņam beigās izdevās ar savu resno pakaļu. Kad es viņam vienalga teicu, lai viņš no turienes aizvācas, viņš man sāka draudēt ar piekaušanu. Sakiet, kā man pareizi rīkoties šādā situācijā, jo šādā gadījumā man rodas vēlme piekaut šo pasažieri.

Pasažieris uzskata, ka pie likumsargiem neesot vērts vērsties, jo tie tāpat nepaspētu atbraukt. “Pasaukt šoferi palīgā, kliedzot pa visu autobusu, jo, ejot pie šofera, šis vīrietis apsēdīsies manā vietā un mani vairs nelaidīs sēdēt, kā arī šoferis diez vai atrisinātu šādu situāciju. Ja nav telefona – iemaukt pasažierim pa dibenu, izdzenot ārā no sēdvietas,” iespējamos rīcības scenārijus apspriež Edgars.

“Rīgas satiksmē” gan norāda, ka jebkurā gadījumā, kad pasažieris sajūt nepieciešamību pēc palīdzības, jāvēršas pie apkārtējiem, kā arī sabiedriskā transporta vadītāja.

Inese Rozīte
“Rīgas satiksmes” pārstāve

Pasažierim ir jālūdz palīdzība apkārtējiem vai jānorāda, ka viņam vajag palīdzību. Nereti pasažieri pārprot, ka sabiedriskā transporta vadītājs pats konfliktu atrisinās. Vadītājs nav mācīts apsargs, tādēļ viņš sazināsies ar dispečeri. Mums vairākus gadus ir sadarbība ar pašvaldības policiju. Viņi īpaši aicina informēt par šādiem gadījumiem. Nav pat jāzvana uz 110, informāciju policijai var nodot arī ar aplikācijas starpniecību.

Pasažieriem gan nevajadzētu pašiem kļūt par kārtības ieviesējiem, jo tas var novest līdz nevajadzīgam konfliktam.

Dispečeri kamerām var pieslēgties arī tajos gadījumos, ja tiek ziņots par nekārtībām Rīgas sabiedriskajā transportā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm