tv3.lv

“Sāls kaisītājs iemīlējies?” Aptuveni nedēļu gājēju ietvi Rīgā klāj pamatīga sāls kārta! 

Ziemā Rīgas ielās tiek kaisīts vārāmais sāls, dažādu jomu eksperti regulāri brīdina par procesa negatīvajām sekām. Pārspīlēts sāls daudzums var izraisīt gaisa kvalitātes pasliktināšanos, bojāt automašīnās un kaitēt dzīvniekiem, traumējot četrkājaino draugu ķepas.

2018. gada 29. martā 19:45

“Sāls uz rīdzinieku brūcēm” ir situācija, kas izveidojusies pie Dienvidu tilta, blakus pieturai “Lejupes iela”. Gājēju ietvi aptuveni simts metru garumā klāj bieza sāls kārta. Kamēr lielākā daļa garāmgājēju, sargājot apavus, soļo pa ietves malu, novērojams, ka neuzmanīgākie kādu sāls šķipsniņu paņēmuši sev līdzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raidījumam “Bez Tabu” par ievērojamo sāls daudzumu ziņoja kāda sieviete, kura pastaigājusies kopā ar savu suni. Viņa raksta: “Garšot nemēģināju, bet izskatās pēc sāls. Mans suns uzkāpjot sāka lēkāt uz vienas ķepas, laikam sakairināja ķepas. Laikam sāls kaisītājs iemīlējies…”

Blakus esošā kamīnu veikala darbinieki pārliecināti, ka par ievērojamo sāls daudzumu atbildīga pašvaldība. Tehnika salūzusi acu priekšā, taču par seku novēršanu neviens nav aizdomājies jau nedēļu. To pierāda arī kādas sievietes ieraksts sociālajā portālā 20. martā.

“Es redzēju, kā viņi te bārstīja, brauca divi traktori, viens lielāks, otrs mazāks. Tagad kārta palikusi mazāka, bet pirms tam bija vismaz divus centimetrus bieza,” novērojusi Dzintra. “Labāk būtu kaisījuši smiltis vai oļus, kas būtu saudzīgāki apaviem,” uzskata Zane.

Ja lielākā daļa garāmgājēju pie biezās sāls kārtas jau pieraduši, tad Guntim, kurš to redz pirmo reizi, rodas daudz jautājumu: “Nav jau sals, neslīd, kāpēc ir bērts, es nesaprotu! Esmu šokā!”

Rīgas domes Satiksmes departaments apstiprina Gunta aizdomas, šāda situācija noteikti neesot pieļaujama, bet skaidri redzams, ka pie vainas tehniskas problēmas, nevis vēlme kādam kaitēt. Una Ahuna-Ozola norāda, – šonedēļ ietves un brauktuves Rīgā ar sāls maisījumu neesot kaisītas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Šī vieta atrodas starp divām pašvaldības teritorijām, bet ir privātīpašums. Tātad šajā posmā mēs kaisīšanas darbus neesam veikuši, bet, ņemot vērā, ka sāls daudzums ir diezgan uzkrītošs, mēs satīrīsim šo teritoriju. Ņemot vērā, ka mūsu tehnika šajā rajonā apgrozās.

Par nesakoptām ietvēm iedzīvotāji var ziņot Rīgas domes Administratīvai inspekcijai, kuras pienākumos ir teritorijas īpašnieku uzrunāšana un arī soda piemērošana, savukārt, ja rodas neskaidrības par brauktuvēm, jāzvana Rīgas domes Satiksmes vadības centram.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm