tv3.lv

“Sāp sirds!” Lai pieslēgtos centralizētajai kanalizācijai Jelgavā, kundze 86 gadu vecumā spiesta pati ķerties pie lāpstas

2021. gada 19. maijā 10:38

Jelgavniece Ērika saņēmusi iepriecinoši vēsti no “Jelgavas ūdens” – ir iespēja pieslēgties centralizētajai kanalizācijai, turklāt par pašvaldības līdzfinansējumu. Pensionāre nolēmusi šo iespēju izmantot, tomēr, uzzinot noteikumus, kas jāizpilda, kundzei radušās aizdomas, ka noteikumus izpildīt nespēs.

“Man ir ļoti nepatīkami un sāp sirds, ka radusies šāda situācija,” nenoliedz Ērika. Viņa stāsta, ka jau tikusi galā ar papīru daļu – iesniegusi visus nepieciešamos papīrus. Pēc tam seko inženiertīklu pievada novietojuma plāna izstrāde, par kuru Ērika neraizējas. To “Jelgavas ūdens” solījis sagatavot, taču izrādās, ka kanalizācijas ievilkšana gan gulstas uz pensionāres pleciem.

Ērika
vēlētos pieslēgties kanalizācijai

Man ir 86 gadi. Vai es vispār varu kaut kur dabūt cilvēkus, kas man palīdzēs? Tas nav iespējams, ja viņi nevar palīdzēt. Viņi teica, ka var man piedāvāt būvfirmu, bet, ja viņi man to piedāvā, tad viss jāmaksā man pašai, un nekāda līdzfinansējuma nav. Man tas nav saprotams.

Ērikai ir iespēja pretendēt uz Jelgavas domes līdzfinansējumu pieslēguma izbūvei – pensionāre smīn, lai savs maciņš nebūtu jāatver, pievads jārok pašai. Iedzīvotāji saņemot identisku informāciju par iespējām pieslēgties kanalizācijai. “Jelgavas ūdens” pārstāve Tatjana Valtere stāsta, ka uzņēmums neizvērtējot, vai pavēstes saņēmējs ir spējīgs noteikumus izpildīt, neuzskatot, ka vecums varētu būt šķērslis, lai neizmantotu iespēju pieslēgties centralizētajai kanalizācijai.

Tatjana Valtere
“Jelgavas ūdens” pārstāve

Gados vecāki cilvēki arī ir pieslēgušies. Ir sameklējuši, kas to var izdarīt caur radiem, kaimiņiem un paziņām. Es neteiktu, ka vecums varētu būt šķērslis.

Ērika norāda, ka viņas gadījumā “Jelgavas ūdens” ieteikumi nepalīdzēs – kaimiņi paši esot gados, taču kundzes dēls ir 2. grupas invalīds, kurš neesot spējīgs palīdzēt. “Jelgavas ūdens” speciālisti tīklu izbūvi neveicot. Viss esot atkarīgas no izbūvējamo metru garumu, komentēt aptuvenās izmaksas uzņēmuma pārstāve atsakās.

Ērikai ir maznodrošinātās statuss. Jelgavas pašvaldībā noskaidrojam, ka kundzei divas reizes nedēļā nodrošināta aprūpe mājās! Dome izteikusi gatavību situāciju risināt, aicinot Ēriku uzrakstīt iesniegumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jeļena Laškova
Jelgavas pilsētas domes pārstāve

Es domāju, ka būs pozitīvs risinājums, jo dome izskata iedzīvotāju iesniegumus, tāpēc es aicinu kundzi uzrakstīt iesniegumu domei, tad šis jautājums, manuprāt, būs pozitīvi atrisināts.

Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola norāda, ka pašvaldībai būtu jāmeklē risinājums, lai šo situāciju atrisinātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm