tv3.lv

Satraucoši! Saldū plāno dedzināt bīstamos atkritumus! Firmai jau tagad pārkāpumi vides jomā

Saldus iedzīvotāji sit pie trauksmes zvana, jo pilsētas pievārtē bīstamos atkritumus dedzināt plāno uzņēmums, kas jau iepriekš pieķerts bīstamo atkritumu glabāšanas noteikumu pārkāpšanā. Uzņēmuma vadītājs mierina, sakot, ka uztraukumam nav pamata. Tikmēr iedzīvotājus šie mierinājuma vārdi nepārliecina.

Pirmā reakcija, uzzinot, ka Saldus pievārtē plānots dedzināt bīstamos atkritumus, ir līdzīga ikvienam saldeniekam, visi kā viens uzskata, ka tas ir bīstami un bīstamo atkritumu dedzinātavai nav vietas pilsētas pievārtē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Īpaši nobažījusies ir aktīvistu grupa, kas apmeklēja pēdējo sabiedrisko apspriešanu. Viņi uzskata, ka SIA Sātiņi Energo LM vadība nav bijusi līdz galam godīga, skaidrojot savus plānus dedzināt dzelzceļa gulšņus un ar naftu piesārņotu grunti. Kāds saldenieks par notiekošo izsakās pavisam skarbi:

Čurā acīs un saka, ka lietus līst!

Līdz šim te ražots siltums dedzinot šķeldu un iedzīvotāji ir nobažījušies, ka bīstamie atkritumi šim uzņēmējam var nebūt pa kaula.

Prezentētie cipari izskatās maldinoši un tehnoloģijas ir neatbilstošas, tāpēc esam vērsušies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt situāciju, vai nav noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Foto

Mēs tiešām esam nobažījušies par mūsu veselību un drošību. Plus iesniegumā, ko Sātiņi Energo LM bija rakstījuši, ka dedzinās bīstamos atkritumus esošajās iekārtās. Bet esošās iekārtās to veikt nav iespējams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji ne bez pamata vairākkārt akcentē, ka uzņēmums jau netiek galā ar to, ko solījuši, to apliecina arī Valsts vides dienesta inspektors, uzņēmums pieķerts pārkāpjot bīstamo atkritumu uzglabāšanu.

Pašvaldība, lai arī pirms gada no savas puses devusi zaļo gaismu atļaujas izsniegšanai, šobrīd sāk apšaubīt savu lēmumu, jo pārāk daudz neskaidrību. Tāpēc uzņēmums aicināts rīkot vēl vienu sabiedrisko apspriešanu, lai iedzīvotāji varētu saņemt atbildes uz visiem jautājumiem, kas viņus interesē.

Un tad atliks gaidīt kādu lēmumu pieņems Valsts vides dienesta Liepājas reģionālā pārvalde.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm