tv3.lv

“Savācēji netiek klāt!” Daudzdzīvokļu namu pagalmā izveidojies atkritumu kalns

“Brīvības 359 iekšpagalms. Mums šeit ir Getliņi-3. “Clean R” nekad un ne reizi nav savācis visus atkritumus, tāpēc veidojas ārpus konteineru atkritumu kaudzes.” Vēstule, kuru saņem raidījums “Bez Tabu”. Norādītajā adresē tik tiešām izveidojusies pamatīga atkritumu kaudze, turklāt iedzīvotāji stāsta, ka tā esot jau gadu. 

2019. gada 18. martā 19:35

Mēbeles, apģērbs, Ziemassvētku eglītes, pat automašīnu riepas, ko tik nevar atrast Brīvības gatves 359 pagalmā. Tomēr vietējie iedzīvotāji nesteidz izteikt viedokli par ilgstošo nekārtību, tā vietā iespējamo atkritumu kaudzes cēloni skaidro daudzdzīvokļu nama viesis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edvards
pagalma viesis

Ziemā bija trakāk, te ir problēmas ar mašīnām, atkritumu savācēji netiek garām. Ziemā bija kupenas, mašīnas izliktas vairāk uz ceļa, tāpēc netika garām, kāpēc tagad nevāc atkritumus, es nezinu.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka “uz papīra” atkritumi tiek izvesti regulāri, diemžēl realitātē šķēršļus vārda vistiešākajā nozīmē liek automašīnu īpašnieki, novietojot spēkratus tā, ka lielizmēra transports gluži vienkārši nevar piekļūt atkritumu konteineriem. Krists Leiškalns ar nožēlu atzīst, ka problēma turpina progresēt.

Krists Leiškalns
 “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Mēs esam vairākkārt arī izlikuši informāciju dzīvokļu īpašniekiem, lūdzot automašīnas novietot tā, lai transports varētu izbraukt. Protams, arī pārvaldniekam tas rada papildu darbu, jo mums ir jāmeklē iespējas, kā uzkopt šo te laukumu tajā brīdī, kad atkritumu automašīnas tiek līdz šim te atkritumu laukumam.

Tomēr problēmas risinājums tiek meklēts, un, visticamāk, atkritumu tvertnes tiks pārvietos uz citu, labāk sasniedzamu vietu. Tas, protams, nozīmē papildu izmaksas, lai izbūvētu jaunu atkritumu laukumu.

Dienā, kad pagalmā rosās “Bez Tabu”, ierodas arī atkritumu savākšanas mašīna. SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs norāda, ka tā ir sakritība, jo tieši tajā dienā bija lielgabarītu atkritumu izvešanas diena, un konkrētajai ekipāžai paveicās, jo bija iespējams piekļūt konteineriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valerijs Stankevičs
“Clean R” izpilddirektors

Ir jāsaprot, ka pagalmā ir vairākas frakcijas: gan konteineri sadzīves atkritumiem, gan konteineri dalītam sausam iepakojumam, gan konteineri stiklam, gan veidojas arī lielgabarītu atkritumi, tikko nosauktie piemēri jau liecina par to, ka uz to pagalmu ir jābrauc ar četrām dažādām transporta vienībām.

Krists Leiškalns sola, ka tiks savākta visa nekārtība: “Tiks izvests viss atkritumu laukums, un arī lielgabarīta atkritumi tiek izvesti regulāri, un tiek sakopts laukums.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm