“Sēdēja vaļā biksēm, sekoja, piedāvāja “saltiņus”. Talsos bērnus pārbiedē uzmācīgs vīrietis

1. septembrī 20:18

Talsos bērnus nobiedējis vīrietis, kurš izrādījis aizdomīgu interesi. Esot bijis ar pavērtām biksēm, vērojis un izsekojis bērnus, piedāvājis naudu un uzsmēķēt, ziņo satraukti pieaugušie.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Talsu iedzīvotāji, kuri ziņo par kādu iepriekš neredzētu vīrieti. Viņš pagājušajā sestdienā, 27. augustā, izrādījis aizdomīgu interesi par bērniem, kuri rotaļājušies Talsu Evaņģēliski luteriskās baznīcas apkaimē. Viens no vīrieša nobiedētajiem bērniem stāstīja raidījumam par svešinieka uzvedību.

bērns, svešinieka nobiedēts

Viņš visu laiku blenza, piedāvāja cigaretes, “saltiņus”, vēlāk sēdēja ar vaļējām biksēm un sekoja mums. Mēs bijām nobijušies. Biju es, mana māsa, vēl viens bērns un divi puiši.

Pēc nesekmīgiem centieniem izbēgt no vīrieša uzmācīgās uzvedības bērni devās uz netālajām mājām, lai pasūdzētos pieaugušajiem.

bērna māte

“Viņš esot staigājis visu laiku pakaļ viņiem. Brīžiem viņa vairs nebija, tad atkal parādījās, vēroja bērnus. Kad saprata, ka kaut kas nav kārtībā, nāca uz mājām. Esot vēl viena meitene, kura esot arī gramstīta, piedāvātas cigaretes, nauda, bet vecāki par to neziņoja. Man šķiet, tas bija iepriekš tajā pašā dienā, jo es satiku vienu pazīstamu sievieti, kura stāstīja par šo.”

Pēc sastapšanās ar svešinieku bērni ir nobijušies, raidījumam stāstīja viņu vecāki.

Todien pēc bērnu sūdzībām pieaugušie izsaukuši policiju. Likumsargi izsaukuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi. Kā sapratuši no mediķiem, vīrietim jau iepriekš apārstēta kāda garīgās veselības kaite.

Mārtiņš
apkaimes iedzīvotājs, satraucas par bērnu drošību

Valsts policija (VP) nolēma piesaistīt “ātro palīdzību”, lai pārbauda, vai viņš ir vesels. “Ātrā palīdzība” viņu jau zināja. Kā sapratu, viņam vispār nav dzīvesvietas, kaut kādi gadījumi bijuši arī citviet. Teica, ka viņš trīs dienas iepriekš esot iznācis no slimnīcas Jelgavā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mediķu brigāde nogādājusi vīrieti medicīnas iestādē, stāstīja iedzīvotāji.

bērna māte

Mums bail, ka viņš varētu atgriezties. Policija teica, ka, ja viņš neko fiziski nav darījis, arestēt viņu nevar.

Likumsargi pārbauda, vai vīrieša darbībās saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, informēja VP Talsu iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons. Pētersons apstiprināja, ka piesaistītie mediķi lēma konkrēto personu nogādāt psihoneiroloģiskajā slimnīcā.

Mārcis Pētersons
VP Talsu iecirkņa priekšnieks

Personai ir garīga rakstura traucējumi. Iespējams, neapzinās savas rīcības sekas, ko dara, kā uzvedas sabiedrībā. Vīrietis nav vietējais. Iespējams, viņam te [Talsos] dzīvo radinieki. Viņš te nonācis pirms dažām dienām, kā mums zināms.

Persona jau iepriekš nonākusi likumsargu redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, arī agrāk sodīta, kā sodu saņemot piespiedu ārstēšanu, informēja VP pārstāvis Pētersons.

Mārcis Pētersons
VP Talsu iecirkņa priekšnieks

Ja tiks ierosināts kriminālprocess, veiksim nepieciešamās ekspertīzes, arī rīcībspējas noteikšanai. Tālākās darbības veic prokuratūra un tiesa. Arī medicīniska rakstura piespiedu līdzekļus nosaka tiesa.

Vairāk uzzini, noskatoties video.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm