“Šeit bija priedes…” Jūrmalā pēc būvdarbiem iznīcina kokus, ko paredzēja saglabāt

Jūrmalniece Aija ļoti novērtē katru pilsētā augošo koku. Tomēr Lielupes pamatskolas kompleksa un divu ielu būvniecības laikā iznīcinātas vairākas priedes.

“Es pagājušajā nedēļā vēl gāju un saskaitīju 20 nokaltušas priedes. Un astoņas, man šķiet, vēl varētu nokalst,” atklāj Aija.

Savukārt, pārbūvējot Brīvības prospektu, kas pārvērsts līdz nepazīšanai, izcirsta un izzāģēta zaļā rota, vairākus kokus gan saglabājot. Taču arī šeit priedes neizdzīvo. Te jau nozāģētas vairāk nekā 10 masīvo koku.

Sazinoties ar Jūrmalas valstspilsētas pašvaldību, klātienē neviens komentāru negrasās sniegt, tā vietā iesūtot atbildes e-pastā.

Jūrmalas valstspilsētas administrācija

Centralizētās siltumapgādes tīklu pārbūvē rakšanas laikā tika skartas koku saknes. Būvdarbu laikā tika īstenoti koku aizsardzības pasākumi ar mērķi maksimāli saglabāt koku augtspēju, taču diemžēl dažas no objektā augošajām priedēm dzīvotspēju nav saglabājušas.

“Katra sakne, ko mēs nocērtam, noraujam vai saspiežam, sablīvējam, saraujam, nozīmē, ka arī kāds zars kaltīs,” norāda arborists, uzņēmuma “Labie koki” vadītājs Edgars Neilands. “Un, ja mēs noraujam pusi no saknēm, tad puse koka vainaga nokaltīs. Tas tāds vidējais aritmētiskais. Bet skujkokiem, tostarp arī priedēm, ja mēs vairāk nekā pusi no saknēm sabojājam, ļoti liela iespēja, ka tas viss koks aizies postā.”

Neilands arī uzsver, ja izmantota elementāra rakšana, pašvaldība un būvnieks nav izdarījuši maksimāli visu, lai kokus saglabātu.

Uz jautājumu, vai pašvaldība notikušajā saredz būvnieku vai savu vainu, atbilde neseko.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm