tv3.lv

“Sēru lentes vietā atkritumu maiss?” Aculiecinieks novēro pārkāpumus karoga izkāršanā

Latvijas valsts karoga likums nosaka, ka 25. martā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, pie ēkām jāizkar karogs sēru noformējumā. Kāds garāmgājējs pamanījis divus karogus Krišjāņa Valdemāra ielā, kuru noformējumā melnās lentes vietā izmantota maisa strēmele. 

2019. gada 25. martā 19:45

Agrā rīta stundā “Bez Tabu” skatītājs pamanījis divus izkārtus karogus galvaspilsētas centrā, kuru sēru noformējumam izmantots materiāls, kas izskatās pēc atkritumu maisa. “Bez Tabu” uz ziņotāja norādītajām vietām devās ap pusdienlaiku un secināja, ka neatbilstības ir novērstas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis, iepazīstoties ar skatītāja uzņemtajām fotogrāfijām, raidījumam “Bez Tabu” norādīja, ka šāda situācija nav pieļaujama.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ministru kabineta noteikumos ir precizēti karoga un sēru lentes parametri, tā nevar būt plastikāta strēmele, bet tai jābūt auduma lentei, kura nav arī caurspīdīga. Vēl es vēlētos piebilst, ka likums paredz, ka karogs svētku un sēru dienās ir jāizkar, taču atbildība par tā neizkāršanu paredzēta tikai juridiskām personām.

“Ja jūs esat fiziska persona un jums nav atbilstoša noformējuma, tad labāk neizrādīt necieņu karogam un neizkārt to vispār, nekā izkārt nepiemērotā stāvoklī,” aicināja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm