tv3.lv

Sieviete nonāk slimnīcā kopā ar bērnu – puisēns mediķiem kļūst par problēmu! Vajadzēja atstāt uz ielas?

Vecmāmiņai uz ielas kļūst slikti. Kopā ar viņu ir mazdēls. Sieviete izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību, tie sniedz pirmo palīdzību un pieņem lēmumu, ka pacientei jādodas uz slimnīcu. Lai mazdēls nepaliktu uz ielas, viņš brauc līdzi.

2016. gada 12. septembrī 19:41

Kā stāsta sieviete, bērns Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā, Uzņemšanas nodaļā bijusi lielākā problēma. Slimnīca apvainojumus kategoriski noraida, sakot, ka bērnam pieaugušo slimnīca nav piemērota vide un viņam nav jāredz manipulācijas, kas tiek veiktas vecmāmiņai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par notikušo Bez Tabu informē veselības ministri Andu Čakšu, kura sola pārrunāt ar slimnīcām, kā rīkoties situācijās, ja pacients, kuram sniedzama neatliekamā medicīniskā palīdzība, ir kopā ar bērnu.

Vecmāmiņa ar mazdēlu, nonākot slimnīcā, sajuta, ka bērns ir lielākā problēma.

Vedot klāt nestuves, jau mazdēls bija problēma, ko tas te dara, kāpēc, viņš te atrodas, paej malā! Nonākot uzgaidāmajā telpā, atkal tas pats! Ko Tu maisies, paej malā! Kaut gan es mazdēliņam teicu, lai stāv man blakām un nekur no manis neatiet!

Vecmāmiņa, kura sarunā vēlas palikt anonīma, sirgst ar asinsrites traucējumiem, tai brīdī jau bija sazvanījusi zēna mammu. Puisēna mamma bijusi ceļā. Bērnam bijis bail, taču ņemšanās par viņa klātesamību nav rimusies.

Rezultātā sieviete pieņēma lēmumu pamest slimnīcu, kā pamatojumu norādot, nejaukā izturēšanās pret bērnu. Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītājs uzskata, ka viņi sargājuši bērnu.

Personāls sargājis bērnu, lai neredzētu manipulācijas, kas veiktas vecmāmiņai. Viņš arī norāda, ka katrā situācijā ļoti rūpīgi jāizvērtē, vai bērns ir jāved uz slimnīcu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša gan teic, ka mediķi pieņēmuši pareizo lēmumu vest pacienti uz slimnīcu kopā ar septiņgadīgo mazdēlu.

Ilze Bukša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve

Ja tas ir 7 gadīgs bērns, mēs viņu nevaram atstāt uz ielas. Brigāde pieņēma pareizu lēmumu vest uz slimnīcu abus, jo vecāki jau bija sazvanīti un bija ceļā.

Klausot likuma burtu, neatliekamās palīdzības mediķiem par bērnu, kurš ir kopā ar kādu, kuram kļuvis slikti, jāziņo policijai. Policijai bērns jānogādā drošā vietā, piemēram, krīzes centrā. Bet – vai tas vienmēr ir vajadzīgs? Tāpēc mediķi ikreiz pieņem lēmumu, no jauna izvērtējot katru gadījumu.

Par notikušo Bez Tabu informē veselības ministri Andu Čakšu. Viņa akcentē: ”Risinājums ir saistīts ar ārstniecības personu līdzjūtību un sapratni. Bet tas, ko varam darīt, tiekoties ar slimnīcu pārstāvjiem, pārrunāt kārtību, kā rīkoties, ja slimnīcā nonāk pacients, kuram līdzi ir bērns.”

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm