Sievietēm 30 eiro, vīriešiem 40! Sporta klubs noteicis dažādas cenas sievietēm un vīriešiem

“Fitnesa klubs “Olymp sport” sniedz iespēju iegādāties abonementu uz fitnesa zāli sievietēm un vīriešiem, tikai par atšķirīgām cenām,” norāda “Bez Tabu” skatītājs, kurš acīmredzot vēlējies kļūt par sporta kluba klientu. Viņaprāt, tā ir klaja  diskriminācija dzimuma dēļ.

2018. gada 22. martā 20:50

“Olymp sports” fitnesa kluba mājaslapā apskatāmi divi dažādi piedāvājumi – vīriešiem un sievietēm. Pāris cenu iedaļās norādīta identiska naudas summa, tomēr vairāki pakalpojumi vīriešiem maksā dārgāk. Piemēram, vienas reizes apmeklējums 8 eiro sievietēm, 10 eiro vīriešiem, dienas abonements vīriešiem maksā 40 eiro, sievietēm 30 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apzinoties, ka daiļais dzimums ar šādu piedāvājumu varētu būt mierā, kontroles zvanu veica raidījuma “Bez Tabu” stiprā dzimuma pārstāvis. Fitnesa kluba “Olymp” administrācija skaidroja, ka sievietēm vienkārši tiek dota priekšroka, jo sporta centrā esot liels vīriešu īpatsvars, tādējādi “Olymp” vadība cer piesaistīt klientes sievietes.

Kaut gan iespējamā dzimuma diskriminācija, saņemot preces vai pakalpojumus, ir minēta PTAL (Patērētāju tiesību aizsardzības likumā), atzinumu, vai konkrētajā situācijā patiešām ir diskriminācijas pazīmes, sniedz tiesībsargs.

Madlēna Vehere
Tiesībsarga biroja pārstāve

Ir noteikts, ka nedrīkst notikt diskriminācija, kas ir pamatota ar dzimuma, rases, etniskās piederības vai kādu situ apstākļu dēļ. Konkrētajā gadījumā mēs redzam, ka ir diskriminācija pēc dzimuma, un tā nedrīkstētu būt.

Iedzīvotāji šādās vai līdzīgās situācijās droši varot vērsties Tiesībsarga birojā ar iesniegumu, un institūcija vērtēs, kā situāciju tālāk risināt. Tiesībsarga birojam ir iespēja vien rekomendēt novērst pārkāpumus, ja tas nenotiek, aizskartā persona var vērsties tiesā, pieprasot morālo kompensāciju.

Sporta kluba menedžere Anastasija Rezajeva skaidro, ka fitnesa centrs sākotnēji bija paredzēts tikai stiprajam dzimumam, jo pirmajā stāvā ierīkota profesionāla spēka zāle, un tajā laikā maz sieviešu pievērsās bodibildingam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrajā stāvā ierīkota kardio zona, kas, kā pārliecinājās arī raidījums “Bez Tabu”, ir pievilcīgāka sievietēm. Pirmajā stāvā esot tikai viena ģērbtuve (vīriešiem), un tāpēc arī pastāv cenu atšķirība.

Kluba administrācijai nebūtu iespējams kontrolēt, vai sievietes apmeklē pirti un otrā stāva zāli, ja būtu iegādājušās abonementu tikai pirmajam stāvam. “Tuvākajā laikā izlabosim informāciju mūsu mājaslapā, lai izvairītos no pārpratumiem turpmāk,” sola fitnesa kluba “Olymp” menedžere.

Sauna ierīkota tikai otrā stāva ģērbtuvēs. Vīrieši varot izvēlēties – iegādāties lētāku abonementu uz pirmo stāvu vai dārgāku uz abiem, savukārt sievietēm pieejams tikai abonements uz abiem stāviem (tāpēc cena sievietēm nedaudz samazināta).

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm