tv3.lv

Šķiroties vecāki aizvien biežāk iesaista bērnus savās nežēlīgajās šķiršanās spēlēs

Speciālistu vērojumi liecina, ka šķiroties vecāki aizvien biežāk izmanto bērnus kā ieroci savstarpējās cīņās un iesaista nežēlīgajās šķiršanās spēlēs. Katrs vecāks grib par jebkuru cenu uzvarēt šai cīņā, domājot par savām, nevis bērna interesēm.

2020. gada 12. martā 19:30

Šķirot laulību, ideālajā gadījumā vecāki mierīgā ceļā spēj vienoties, kā notiks bērna komunikācija ar katru no vecākiem, taču šīs jomas speciālistu pieredze, ka vecāku strīdus risināt kļūst arvien sarežģītāk. Rezultātā par galvenajiem situācijas ķīlniekiem kļūst bērni, kurus vecāki bieži vien izmanto kā ieroci, lai viens otram ieriebtu vai atriebtos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūsdienu tendence par tiesībām dzīvot kopā ar savu atvasi aizvien aktīvāk cīnās tēti. Bieži notiek tā, ka nevarot atrisināt mantiskās attiecībās, lai iegūtu sev vēlamo rezultātu, vecāki iesaista bērnu.

Mediatori akcentē, ejot katram uz savu pusi, svarīgi saprast, ka šķiras no partnera, bet bērns paliek uz mūžu. Ja mīl savu bērnu (un visi vecāki apgalvo, ka mīl), jāpadomā, kādu ļaunumu mazajam nodara viņa vistuvāko pasaulē cilvēku nemitīgie ķīviņi.

Tagad notiekot tiesvedība, kur cīņā par saskarsmes tiesībām ar bērnu, kāds pāris izmanto jau 7 advokātu pakalpojumus. Esot tiesvedības, kas ilgst trīs četrus un vairāk gadu. Bērns tiek pakļauts neskaitāmām izpētēm un ekspertīzēm. Cieš emocionāli, jūtas vainīgs un ir apmulsis.

Lai pievērstu uzmanību šai izplatītajai problēmai, notiek sociāla kampaņa ar mērķi atvērt acis vecākiem, kuri asās strīdu krustugunīs nav aizdomājušies par to, ko savstarpējā “kariņā” nodara savām atvasēm. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Tiesībsarga biroja, mediatoru un citu speciālistu rīcībā ir dati par gadījumiem, kuros vecāki nevar vienoties par bērna aizgādību un saskarsmi, kad nolēmuši šķirt laulību un izbeigt attiecības. Šādu lietu skaits pēdējo gadu laikā ir audzis un šī problēma jau ieguvusi akūtu raksturu.

Nereti joma speciālistiem gadās novērot situācijas, kurās vecāki mēģina panākt savu taisnību diezgan drastiskiem līdzekļiem, piemēram, apsūdzot dzīvesbiedru nepiedienīgās darbībās pret bērnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm