Skolnieks Liepājā atņem naudu zēnam no 2. klases; māte pārmet direktorei un pedagogam bezdarbību

Liepājas 7. vidusskolā noticis konflikts starp 2. un 6. klases skolniekiem. Uzzinot par notikušo, gados jaunākā zēna māte ir šokā.

2019. gada 25. martā 13:25

Zēns saņēmis draudus par fizisku izrēķināšanos, viņam arī tika atņemta nauda. Skolnieka māmiņa Kristīne drīz pēc notikušā vērsās pie skolas sociālās pedagoģes, jo tobrīd direktore un viņas vietniece atradās darba darīšanās ārpus izglītības iestādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumpārkāpumā cietušā astoņgadīgā dēla mātes vizīte pie skolas speciālista izvēršas ne īpaši patīkama un drīz vien tiek izteiktas pretenzijas pret pašu ģimeni. “Kas man likās tā absurdi, šī te sociālā pedagoģe pateica, lai runāju ar savu bērnu. Un, ja es baidos par sava bērna drošību, lai pametu visus savus darbus, no rītiem vedu uz skolu, bet vakarā – savācu viņu.”

Gadījums ar atņemto kabatas naudu notiek ārpus skolas – netālu esošā veikalā. 6. klases skolnieka paveiktais noziegums fiksēts arī videonovērošanas kamerās.

Kristīne norāda, ka ierakstos redzētais liecina, ka ļaundaris ar savu draugu gaidījuši tieši viņas dēlu. “Mans puika gāja veikalā pēc čipsiem, pēc tam var redzēt, kā viņš novelk mugursomu, paņem savu maciņu, atdod viņiem naudu, noliek produktus atpakaļ un iet bēdīgs projām.”

Māte vēršas policijā ar iesniegumu, kur uzzina, ka pamatskolniekam jau ir viņa vecumam visai bagātīga pārkāpumu vēsture un drīzumā pat gaidāma tiesas sēde. Tāpēc, nesamierinoties ar skolā notiekošo un vēloties noskaidrot izglītības iestādes vadības viedokli, cietušā skolēna māmiņa kopā ar “Bez Tabu” klauvē pie Liepājas 7. vidusskolas direktores kabineta durvīm.

Pēc notikušā izklāsta direktore uz kabinetu izsauc sociālo pedagoģi, un saruna iekarst. Speciāliste oponēja Kristīnei un norādīja, ka sieviete interpretējot pedagoģes sacīto, pavēršot to viņai vēlamā gultnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas vadītāja un darbiniece nenoliedz, ka viņām ir ļoti labi zināms konkrētais vaininieks, kurš paveicis likumpārkāpumu ne tikai pret Kristīnes dēlu. Direktore piebilst, ka par katru pāridarījumu tiek rakstīts iesniegums policijā, kā arī skolēna raksturojums.

Valsts izglītības kvalitātes dienestā “Bez Tabu” noskaidro, ka svarīgi šādās situācijās ir pārrunas ar nepaklausīgā skolēna vecākiem. Savukārt, ja neizdodas panākt vēlamo kontaktu, kā tas novērots ar konkrētā skolēna vecākiem, nepieciešams iesaistīt pašvaldību un tās sociālo dienestu.

Kristīne gan nespēj mierināt sašutumu par skolā notiekošo, sakot,  – kamēr nenotiks kas ļauns, neviens tā arī nepieliks savu roku.

Ja šis skolnieks nelabosies, tad viņam paliek divi ceļi – Sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni” vai audzināšanas iestāde nepilngadīgajiem Cēsīs jeb tautā dēvētā kolonija tiem, kas nav sasnieguši pilngadību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm