tv3.lv

Skrīveros applūst Ilonas īpašums; pašvaldība kavējas ar notekgrāvju sakārtošanu, zaudējumus nekompensē

21. jūnijā 8:30

Spēcīgas lietusgāzes bojā Skrīveru iedzīvotājas Ilonas īpašumu. Skrīveriete vaino pašvaldību neizdarībā, jo vietvarai piederošajam ceļam, kas stiepjas gar viņas īpašumu, nav sakārtota meliorācijas sistēma.

Ilona dzīvo Skrīveros, privātīpašumā Lakstīgalu ielā. Viņas privātmāja ir ceļa nogāzē pēdējais īpašums, kurā, kā raidījumam stāstīja skrīveriete, spēcīgu lietusgāžu laikā no ceļa satek liels daudzums lietusūdens. Ilona raidījumam demonstrēja foto un video liecības, kurās iemūžināts, kā spēcīgo lietavu laikā februārī applūda viņas pagalms un pagrabs, kurā atrodas apkures katls. Todien, sākoties lietavām, Ilona jau bija devusies uz darbu, bet nelāga priekšnojauta lika viņai atgriezties mājās. Kā izrādījās, atgriešanās bija pareizs lēmums, jo izdevās izglābt apkures katlu, atslēdzot to no elektrības, un visu īpašumu, jo teorētiski, pagrabā līdz ceļgaliem satecējušais ūdens, bojājot apkures katlu, varēja radīt īssavienojumu, kā rezultātā varēja notikt lielāka nelaime.

Pagrabā satecējušais lietusūdens gan sabojāja apkures katla detaļu, ko nācās remontēt. Detaļas iegādes un nomaiņas izmaksas, ūdens sabojātās granulas un briketes, tās dienas dīkstāvi darbā u.c. zaudējumus, kuru kopējā summa veidoja teju 650 eiro, Ilona pieprasīja kompensēt Aizkraukles novada pašvaldībai, jo uzskata, ka vietvara nav sakārtojusi Lakstīgalu ielas, kas stiepjas gar viņas īpašumu, meliorācijas sistēmu.

Pašvaldība Ilonas lūgumu par zaudējumu atlīdzību noraidīja. Likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (ielu, ceļu un laukumu būvniecība, rekonstruēšana un uzturēšana). Kā atbildē Ilonai norādīja pašvaldība, lai realizētu minēto funkciju, pašvaldība piedalās pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas būvniecībā, ekspluatācijā un uzturēšanā, tai skaitā Skrīveros. Vietvara norādīja, ka Skrīveros meliorācijas sistēma nav pilnībā pabeigta, pašvaldība pastāvīgi veicot uzlabojumus.

Lai gan pašvaldība atzina, ka meliorācijas sistēma nav no labākajām, kaitējumu norakstīja uz laikapstākļiem. Šā gada februārī, kad lietusūdens nodarīja lielāko kaitējumu Ilonas īpašumam, bija pēdējos gados nepieredzēti neganti laikapstākļi, kas nodarīja skādi vairākām ēkām un pagalmiem Skrīveros.

“Bez Tabu” vērsās Aizkraukles novada pašvaldība, taujājot, vai un cik ātri varētu sakārtot meliorāciju Skrīveru Lakstīgalu ielā un citviet pašvaldības teritorijā. Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm