"Slava Krievijai!" Purvciemā "uz pilnu klapi" atskaņo okupantu himnu

“Bez Tabu” skatītājs Kaspars darba dienas noslēgumā devās mājup cauri Purvciema masīvam. Pie vienas no daudzdzīvokļu mājas viņš sadzirdēja skaļi skanošu Krievijas himnu.

Kaspars austiņās klausījās mūziku, taču tik un tā dzirdēja skaļi spēlējošo agresorvalsts himnu. Tā atskaņota no pirmā stāvā esošās lodžijas, tur esošā sieviete uz Kaspara jautājumiem atbildējusi, ka nesaprot latviski, viņam esot jārunā krievu valodā.

Pēc tam Kaspars notiekošo sācis filmēt. Video redzams, ka sievieta uz lodžijas malas uzlikusi skandu, pati tai atrodas blakus. Uz Kaspara jautājumiem viņa atbild krievu valodā.

Purvciema iedzīvotāja

Slava Krievijai! Neko nedzirdu. Nedrīkst runāt, kad Krievijas himna skan. Tā ir varena himna.

Aculiecinieks par notikušo paziņojis Rīgas pašvaldības policijai.

Raidījumam “Bez Tabu” zināma sievietes dzīvesvietas adrese. Dienas vidū turp dodas filmēšanas komanda. Sieviete durvis atver, taču, ieraugot kameru, kā arī video žurnālista rokās, nekavējoties durvis aizver un tās aizslēdz.

Kaspara video pārpublicēts arī citās sociālo tīklu vietnēs, tur lasāmi gan atbalstoši, gan nosodoši komentāri. Turpat pie mājas sastaptais taksometra vadītājs Vitālijs notikušajā nesaskata neko nosodošu.

Vitālijs
taksometra vadītājs

Cilvēkam patīk tā mūzika, kāpēc nevar klausīties? Kas teicis, ka ir karš? Dodiet kaut ko oficiālu, ka tur (Ukrainā) karš notiek. Nesekoju līdzi, nezinu, kas tur notiek. Nelietoju masu saziņas līdzekļus, telefonā arī nekā nav.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” Kaspara video pārsūta arī Valsts drošības dienestam. Drošībnieki komentāros ir skopi: “Vēršam uzmanību, ka Valsts drošības dienests atturas sniegt komentārus saistībā ar konkrētām personām.”

Politisko procesu vērotājs nenoliedz, ka šādu himnas atskaņošanu var uztvert kā provokāciju.

Filips Rajevskis
Politisko procesu vērotājs

Mēs esam brīva valsts, kur vari darīt visu ko. Ja nemaldos, Krievijas himna nav aizliegta. Protams, kā posttotalitāra sabiedrība mīlam policijas iesaistīšanu, taču tas ir arī kaimiņu darbs. Arī kaimiņi, kopiena var ietekmēt cilvēkus, kas dzīvo viņu vidū. Tas ir daudz nepatīkamāk, ja tevi jau nelabi uzlūko kaimiņi. Sāc justies nekomfortablāk.

Himnas atskaņotāja, cenšoties savu balkonu padarīt mazāk atpazīstamu, no tā noņēmusi tā saucamās kaķu trepītes.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm