Slidkalniņš kā žilete un namiņš bez grīdas – vecāki Elejas pagastā noraizējušies par bīstamu bērnu rotaļlaukumu

Slidkalniņš kā žilete un namiņš ar ielūzušu grīdu – tās ir tikai pāris no spēļu iekārtām bērnu rotaļlaukumā pie trim daudzdzīvokļu mājām Bauskas ielā Elejā, kas ik dienu apdraud apkaimes mazākos iedzīvotājus un viņu vecākus. Iekārtas skāris laika zobs, tās kļuvušas bīstamas, taču atbildību par remontu un sakopšanu neviens neuzņemoties, skaidro vietējie.

Elejā, Bauskas ielā, starp trīs daudzdzīvokļu mājām un šoseju atrodas bērnu rotaļlaukums. Spēļu iekārtu gaužām bēdīgais tehniskais stāvoklis ar katru gadu kļūstot arvien sliktāks, stāsta iedzīvotāji, taču neviens neuzņemoties remontēt vai atjaunot iekārtas, vien pāris reizes gadā ierodoties nopļaut zāli.

Brukšanas stadijā esošais slidkalniņš, kas turas vien uz satrunējušies baļķiem, ir tikai viena no daudzām spēļu iekārtām rotaļlaukumā, kas satrauc vecākus. Tā malas kā naža asmens atlocījušās no pamatnes un pati konstrukcija sašķiebusies uz vienu pusi kā Pizas tornis. Daudzbērnu māmiņa Zanda norāda uz šūpolēm, kurās bērni bez piepūles varot viegli iespiest pirkstus, vien šūpošanās laikā pieturoties. Tāpat Zanda nepagurusi cenšas atrunāt trīsgadīgo meitu Vanesu rāpties uz zemē ieraktām pusnodrupušām riepām, norūsējušām metāla kāpnēm un nenolaiž acis no bērna pat smilšu kastē. Un, lūk, iemesls – asi metāla stabu stumbeņi, kas rēgojas ārā no zemes un apdraud ikvienu, kurš neuzmanīgi varētu uzkāpt tiem virsū. Iedzīvotāji stāsta – šajā vietā reiz bijis soliņš, kurš demontēts, taču metāla kājas nevis izraktas no zemes, bet nozāģētas. Tādu šeit ir daudz. Kungs, vārdā Egons, kurš laukumā pļauj zāli, brīdina par vēl kādu metāla atgriezumu zālē, uz kura, kā pats atzīst, regulāri nākoties sabojāt arī savu pļāvēju. Viņš laipni uz to norāda, aicinot uzmanīties un nesavainoties. Egons skaidro, ka viņa pārziņā tikai zāles pļaušana pāris reizes gadā un remontdarbus neveicot. Ziņot par bīstamo laukumiņu atbildīgajiem pat nemēģinot. Viņš nosaka: “Kam, ko prasīsi?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vecāku pacietības mērs bija pilns pirms aptuveni pusotras nedēļas, kad iebrukusi rotaļu namiņa grīda aptuveni pusotra metra augstumā no zemes, atklājot satrunējušu dēļu un sarūsējušu naglu klājienu. Norobežojumu vai zīmes, kas aicinātu bīstamās atrakcijas neizmantot, laukumā nemana. Elejiete Jurgita uzskata – ja ne sakopt rotaļlaukumu, tad vismaz demontēt bīstamās iekārtas vajadzētu.

Dodamies uz Elejas pagasta pārvaldi noskaidrot – kurš īsti atbildīgs par kārtību bērnu rotaļlaukumā. Mūs sagaida lietvede, kura stāsta, ka pārvaldē Bauskas ielas iedzīvotājiem daudz palīdzēt nevarot, jo zeme nepiederot pašvaldībai. To apstiprina arī pagasta pārvaldniece Līga Rozenbaha, kura skaidro, ka zeme patiesi piederot privātpersonām, bet rotaļu iekārtas šosejas malā patvaļīgi esot uzstādītas pirms aptuveni desmit gadiem un neesot oficiāli reģistrētas. Viņa stāsta, ka iedzīvotāju uzdevums būtu vienoties ar zemes īpašniekiem par turpmāko zemes izmantošanu, bet līdz šim tas neesot izdarīts. Tad varēšot risināt arī jautājumu par rotaļlaukuma labiekārtošanu.

“Jelgavas novada KU”, kas apsaimnieko visas trīs Bauskas ielas mājas, uzstāj – kamēr vienošanās par zemes izmantošanu nav panākta, rūpes par rotaļlaukumu būtu jāuzņemas zemes īpašniekiem. Uzņēmuma valdes loceklis Dins Stašāns skaidro, ka, lai veicinātu dzīvokļu īpašnieku un zemes īpašnieka vienošanos par labāko apsaimniekošanas un teritorijas uzturēšanas veidu, SIA “Jelgavas novada KU” aicināšot minēto māju dzīvokļu īpašniekus un zemes gabala īpašnieku uz informatīvu semināru, kurā iepazīstināšot ar dzīvokļu īpašnieku tiesībām un iespējām iesaistīties sava īpašuma apsaimniekošanas un uzlabošanas jautājumos. Ja rīcība no zemes īpašnieku puses nesekošot, demontēšot bīstamās rotaļu iekārtas. Par demontāžu, negaidot semināru, sola nekavējoties parūpēties arī pagasta vadītāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm