tv3.lv

Slimnīcā septiņus gadus vecam puisēnam nesniedz pirmo palīdzību, jo viņu atvedis vectēvs

2018. gada 21. jūnijā 19:55

Slimnīcā septiņus gadus vecam bērnam sākotnēji atteikta palīdzība, jo viņu ārstniecības iestādē nogādāja vectēvs. Tikai pēc ilgākām pārrunām bērna pārsistā piere apkopta un uzlikta šuve.

Septiņus gadus vecā Ilvas atvase vasaras brīvlaiku pavada pie vectētiņa laukos. Puisēns, istabā lēkājot, pārsitis pieri, un vectēvs nolēma viņu nogādāt uz tuvāko slimnīcu pie speciālistiem. Tomēr palīdzības vietā puisēna vectēvam nācās atbildēt uz daudziem jautājumiem un pierādīt, ka viņš ir zēna radinieks.

Slimnīcas administrācija palūgusi vectēvu atstāt puisēnu vienu un doties uz citām telpām. Kamēr skaidrota zēna un vectēva radniecība, puisēnam netika sniegta medicīniskā palīdzība.

Ilva
PUISĒNA MĀTE

”Uzņemšanā vectēvam teica, ka viņš nedrīkst bērnu tur vest. Bērns esot jāaiztur uz 24 stundām, līdz vecāki varēs viņu izņemt. Bērns sēdēja uzņemšanā, bet viņam netika sniegta palīdzība, jo vēl nebija noskaidrots, kas viņu ir atvedis.”

Galu galā, palīdzība tika sniegta, taču stingri pieteikts, ka tā bijusi pēdējā reize, kad sniedz palīdzību bērnam, kurš uz slimnīcu atvests bez vecākiem vai kopā ar personu, kurai nav nokārtota attiecīga pilnvara. Slimnīcas personāls esot norādījis, ka jāievēro personas datu aizsardzības prasības, tādēļ palīdzību nevarot sniegt. Veselības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Šneiders norāda, ka apstiprinātā datu regula nekādas jaunas prasības pacientiem un ārstniecības iestādēm nenosaka. Latvijā jau gadiem ilgi darbojas gan Pacientu tiesību likums, gan citi likumi, kas regulē kārtību, kā jārīkojas ārstniecības iestādēm.

Māte neatklāj, kuras pilsētas slimnīcā izveidojās iepriekšminētā situācija, vien vēlas brīdināt citus vecākus par absurdām prasībām. Bērnu slimnīcā Rīgā norāda, ka šajā ārstniecības iestādē šāda situācija nevarētu izveidoties.

Veselības inspekcijas Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde norāda, ka ikvienam ārstam un ikvienā ārstniecības iestādē jāsniedz pirmā un neatliekamā palīdzība personai, kurai tas ir nepieciešams neatkarīgi no tā, vai persona ir pilngadīga. ”Sūdzību gadījumā ar iesniegumu jāvēršas Veselības inspekcijā,” stāsta inspekcijas pārstāve K. Reinfelde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības inspekcijā sūdzības par pirmās vai neatliekamās palīdzības nesniegšanu nepilngadīgām personām līdz šim brīdim nav saņemtas. Plānveida izmeklējumus bērnam līdz 14 gadu vecumam drīkst veikt tikai ar vecāka vai pilnvarotas personas atļauju.

Vairāk skaties pievienotajā video.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm