tv3.lv

“Smadzenes bija putrā! Nežēlīgi sita līdz nāvei bez iemesla!” Krāslavā nezvēri nosit jaunu vīrieti

Krāslavā nežēlīgi piekauj 28 gadus vecu vīrieti, kā rezultātā viņš mirst. Aizdomās turētie ir vairāki vietējie jaunieši, tai skaitā divi nepilngadīgie. Visi ikdienā nodarbojas ar cīņas sportu. Krāslavieši ir neizpratnē, kāpēc likumsargi pēc iespējamo varmāku aizturēšanas viņus uzreiz atbrīvojuši. Neoficiāli avoti ziņo, ka tiek ietekmēti liecinieki, arī policija apstiprina, ka par notikušo varētu pastāstīt daudzi, taču liecību ir maz. Krāslavieši un bojāgājušā tuvinieki uztraucas par drošību pilsētā un baidās, ka vainīgie var izsprukt sveikā.

2019. gada 5. augustā 19:30

Nelaiķa Andra brālis un māsa – Mārtiņš un Sarmīte – tiekas ar “Bez Tabu” dienu pirms tuvinieka bērēm. Ģērbušies sēru drēbēs, sagrauti un asarām acīs, tomēr nespēj klusēt par nežēlību, kas pastrādāta pret tuvinieku. Mārtiņš un Sarmīte stāsta, ka Andris jau bija iegādājies māju, kurā veidot ģimenes ligzdu ar savu draudzeni. Viņš vēlējies būt pilnvērtīgs tētis draudzenes atvasēm no iepriekšējām attiecībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarmīte un Mārtiņš
mirušā Andra tuvinieki

Viņa [nelaiķa Andra draudzene] ir sagrauta. Viņai ar sirdi problēmas! Viņi dzīvoja kopā. Andris savos 28 gados tikai sāka dzīvot. Viņš braukāja uz Īriju nopelnīt naudu, lai atdotu parādus, gribēja ar meiteni nosvinēt kāzas, izmaksāt līdz galam māju. Viņam bija mērķis, viņš gāja uz priekšu! Viņš centās, domāja par savu meiteni, bērniem.

Uzbruka, nežēlīgi piekāva, nedodot iespēju aizstāvēties

Naktī no 19. uz 20. jūliju pirms došanās darba gaitās uz ārzemēm Andris tikās ar draugiem Krāslavas iestādē “Todes”. Andris izgājis ārā ar draugu uzsmēķēt, un pie “Todes” durvīm izcēlies konflikts ar citu kompāniju. “Kā mums stāsta, konflikts izcēlās par cigareti. Tā cita kompānija, iespējams, meklēja konfliktu. Kāvās brāļa draugs,” stāsta nelaiķa tuvinieki.

Andris ar draudzeni devušies prom, nevēlēdamies iesaistīties konfliktā, tā, atstāstot aculiecinieku teikto, pauž nelaiķa tuvinieki. Tomēr nepilnus 100 metrus tālāk, pie ziedu veikala “Kamēlija”, Andri  panākuši vairāki jaunieši, kuri puisim esot uzbrukuši no muguras.

Sarmīte un Mārtiņš
mirušā Andra tuvinieki

Ar kādu cietsirdību viņu nogalināja! Viņš pat nevarēja aizstāvēties. Pārējais ķermenis viņam vesels, sitieni bija galvas rajonā, it kā viņu speciāli gribēja nogalināt. Visi sitieni pa galvu. Kā mums stāstīja ārsti, visdrīzāk, viņu sita pat tad, kad viņš jau bija bezsamaņā. Viņu ar brīvās cīņas paņēmienu nometa pret asfaltu. Kā mums stāsta, pie viņa pieskrēja, iesita no aizmugures, viņš nokrita, tad sekoja tas paņēmiens, pēc kā turpināja spārdīt. Cik cilvēku tur bija? Trīs, četri vai pieci? To mēs nezinām. Sita ne par ko! Viņš vienkārši gāja prom no konflikta pie “Todes”.

Nežēlībā pret Andri pastrādāta viņa draudzenes acu priekšā. “Neviens neiejaucās. Draudzene maziņa, viņa centās raut, bet nevarēja fiziski neko izdarīt. Viņa sāka histēriski bļaut pēc palīdzības, bet neviens neatnāca,” stāsta Andra tuvinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā stāsta iedzīvotājs, kurš vēlas palikt anonīms, pēc piekaušanas jaunieši devušies uz 100 metru attālo spēļu zāli, kur runājuši par Andra piekaušanu. Tikmēr piekautais Andris palicis guļot uz zemes. Kāds krāslavietis izsaucis ātro palīdzību. No gūtajām traumām jaunais vīrietis slimnīcā nomira.

Sarmīte un Mārtiņš
mirušā Andra tuvinieki

Bija galvaskausa, deguna, vaiga kaula lūzumi. Lauzts arī pie deniņiem. Bija arī viena cita ļoti bīstama plaisa. Taisīja operāciju, kad brālis jau bija komā. Kā mums teica, no smadzenēm bija palikusi putra. Vēlāk plaušas pārstāja strādāt, arī smadzenes nomira, palika tikai sirds. Ārsti pateica, ka 24 stundas dos preparātus, cenšoties kaut ko saglābt, bet izmaiņas nenotika. 24. jūlijā pulksten 15.53 viņš nomira.

Aizdomās turētie pat nepilngadīgi, visi cīņas sporta pārstāvji

Valsts policijas (VP)  Krāslavas iecirknī informē, ka vēlāk aizturētas trīs personas, kurām piemērots aizdomās turētā statuss. Viens no aizdomās turētajiem ir 1995. gadā dzimis vīrietis, divas personas ir nepilngadīgas.

Divas personas tiek turētas aizdomās pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas, proti, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Trešā persona tiek turēta aizdomās pēc Krimināllikuma 132.panta par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu nodarījumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā noskaidro “Bez Tabu”, iespējamie vainīgie ir vietējie iedzīvotāji, kuri trenējas cīņas sportā. Visus vieno radniecīgas saites, ir no situētām ģimenēm.

Jevgēnijs Ščukins
Valsts policijas Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks

Pēc kāda laika tika aizturētas trīs personas, pašlaik viņi ir uz brīvām kājām. Piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu: policijas uzraudzība.

Policija aiztur un palaiž brīvībā. Bažas par liecinieku ietekmēšanu; krāslavieši baidās liecināt

Krāslavieši publiskajā vidē jau pauduši sašutumu, ka jaunieši uzreiz pēc aizturēšanas atbrīvoti. Tāpat pilsētā runā, ka iespējamo vainīgo ģimenes sākušas ietekmēt lieciniekus. Arī policijā nenoliedz, ka aculiecinieki ziņo kūtri, kā ziņo likumsargi un apstiprina bārā “Todes”, tovakar iestādē bijis daudz atpūtnieku, un, visdrīzāk, daudzi varētu ko pastāstīt par notikušo.

Taujāts, kāpēc policija nepieprasīja tiesai atļauju aizdomās turētos paturēt apcietinājumā, VP Krāslavas iecirkņa pārstāvis Jevgēnijs Ščukins, saka, ka “apcietinājums ir ārkārtējs drošības līdzeklis, tas tiek piemērots izņēmuma gadījumos, kad nav iespējams ar citiem līdzekļiem nodrošināt kriminālprocesa netraucētu izmeklēšanu. Šoreiz mums nebija pamata to [apcietinājumu] prasīt, kaut gan sekas, protams, ir smagas.”

Arī likumsargs Ščukins ir dzirdējis par liecinieku ietekmēšanu, tomēr tam neesot pierādījumu. Ja kādam ir informācija par šādām darbībām, Ščukins aicina ziņot par to policijai. Tāpat Ščukins noliedz likumsargu ietekmēšanas iespējamību. Viņš gan norāda, ka nākotnē nav izslēgta drošības līdzekļa pārskatīšana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizdomās turētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem, tāpat konkrētie jaunieši arī iepriekš izaicinoši uzvedušies publiskās vietās, informē VP pārstāvis Ščukins.

Tuvinieki lūdz neklusēt un palīdzību

VP un bojāgājušā tuvinieki lūdz lieciniekus nebaidīties un ziņot, neatsaukt liecības. Iedrošina, ka katra liecība paliks anonīma. Ziņot iespējams, zvanot pa tālruņiem 656 03419, 656 03406, 110.

Sarmīte un Mārtiņš
mirušā Andra tuvinieki

Ejiet uz policiju, neatsauciet liecības. Mēs ļoti lūdzam. Esam šokā! Lai uzvar taisnība! Lai soda tos, kuri to izdarīja! Galvenais ne par ko!

Tuvinieki arī lūdz kvalitatīvu, bet ne pārāk dārgu juridisko palīdzību, lai cīnītos pret vainīgo centieniem padarīt sevi par nevainīgiem. Andra māsas Sarmītes tālruņa numurs: 28240372.

Likumsargi, Andra tuvinieki un citi krāslavieši met akmeni arī pašvaldības un iestādes “Todes” vadības dārziņā. Pirmkārt, norāda, ka nedz “Todes” telpās, nedz pie ieejas nav novērošanas kameru un apsardzes brīvdienu naktīs, kad tur ir visvairāk cilvēku, kaut šī iestāde ir gana apmeklēta Krāslavā. Pie tās ne reizi vien izcēlušies konflikti. Tāpat tonakt Krāslavā neesot bijis ieslēgts ielas apgaismojums, kas policijai neļauj skaidri saskatīt personas, kas iemūžinātas sitam Andri kādā tālākā novērošanas kamerā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm