tv3.lv

“Smaka ir neizturama!” Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem grūti sadzīvot ar kaimiņiem, kas aizrāvušies ar mantu vākšanu

2021. gada 23. februārī 15:33

Talsu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ziņo par ģimeni, kas aizrāvusies ar mantu vākšanu. Kaimiņi nemitīgi koplietošanas telpās glabā dažādus atrastus sadzīves priekšmetus, kas ne visiem mājas iemītniekiem iet pie sirds.

mājas iedzīvotāja

Mūsu mājā dzīvo kaimiņi, kuri neievēro nekādus antisanitāros apstākļus. Vācēji vāc no atkritumiem visu, kas viņiem liekas vērtīgs. Visu savākto nes uz koplietošanas telpām. Tas iespaido arī mūs, kas dzīvo šajā mājā, jo smaka ir neizturama!

Par to, ka kaimiņos dzīvo ģimene, kas aizrāvusies ar mantu vākšanu, zina visi – kā noskaidrojam, dzīvoklī mitinās tēvs ar diviem dēliem. Pirmsākumi krāmu vākšanai meklējami jau sen – kungi namā mitinoties vismaz 30 gadu un šajā laikā aizkraut koplietošanas telpas sanācis vairākkārt. “Viņi pagrabā un visās malās saliek mantas. Viņi it kā jauc ārā, vāc detaļas un pārdod,” stāsta viena no mājas iemītniecēm.

Kungi kaimiņos esot labsirdīgi un izpalīdzīgi. Piemēram, kaimiņienei Valentīnai mantu vākšana netraucē. Viņa norāda, ka ģimenei, iespējams, nepieciešami papildu ienākumi, kurus var gūt, atrastās mantas salabojot. Arī “Talsu namsaimniekam” problēma nav sveša – šobrīd koplietošanas telpas iztīrītas, taču apsaimniekošanas pārstāvis iemūžinājis, cik aizkrautas tās bijušas!

Valentīns Tolis
“Talsu namsaimnieka” pārstāvis

Šī nav pirmā reize [kad notiek mantu izvešana]. Veicot ēkas apsekošanu, ievērojam, ka notiek mantu uzkrāšana. Tas notiek līdz zināmam brīdim, kad jau tiek pārkāpti normatīvie akti, tad mēs paziņojam mājas iedzīvotājiem, ka mantas jāizvāc saviem spēkiem vai koplietošanas telpas atbrīvos namsaimnieks.

Protams, šobrīd telpas spīd un laistās, tomēr katru reizi samaksu par mantu izvešanu iekasē no apsaimniekošanas naudas, kuru maksā visi iedzīvotāji  – konkrētu summu pārvaldnieks nosaukt nevar, taču tā svārstoties ap 100 eiro!

Valentīns Tolis
“Talsu Namsaimnieks” pārstāvis

Ilgtermiņa risinājums būtu, ka šī dzīvokļa īpašnieki, kas šo darbību veic, paši saprot, ka tā nevajadzētu darīt, ka ir atkritumu konteineru laukums, kur var šīs mantas aiznest, lai tās savāktu un izvestu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” izdodas satikt arī vienu no ģimenes locekļiem. Ēriks stāsta, ka visvairāk ģimeni interesē izmesti sadzīves priekšmeti, kurus vēl var salabot un izmanot. Viņš nenoliedz, ka kaimiņi ir sūdzējušies par mantām koplietošanas telpās, taču pēc pārmetumiem ģimene vienmēr reaģējot un telpas sakārtojot. Jautājot, vai mantas nes arī savā dzīvoklī, atbild, ka ne, dzīvoklis esot tīrs.

Pērn ģimene vērsusies Talsu novada pašvaldībā, lūdzot vienai personai nodrošināt aprūpi mājās, kas arī izdarīts. Dome ir atvērta palīdzībai, norādot, ka ģimene aicināti vērsties pašvaldībā, ja nepieciešama kāda palīdzība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm