“Smaka līdz vemšanai!” Kafejnīca Rīgā neatļauti pieslēgusies daudzstāvu nama ventilācijai

2022. gada 21. janvārī 17:34

Regulārā ēdienu smaka un pat tvaiki pie dzīvokļa griestiem. Šādos apstākļos nu jau vairāk nekā gadu spiesta dzīvot kāda ģimene daudzstāvu namā Rīgā, Anniņmuižas ielā. Saimniece ir tik ļoti noraizējusies par savas ģimenes drošību, notiekošo miteklī atklāj daļēji anonīmi.

“Mums no vannasistabas nāk ļoti nepatīkamas smakas pēc virtuves aromātiem,” iesāk Jekaterina.

Miteklī dzīvo arī bērns, un māte uzskata, ka šādos apstākļos neesot iespējams uzturēties. Ar smaku ir ne tikai savilkušās drēbes un mēbeles, tas viss ietekmējis arī atvases veselību.

Jekaterina

Katru dienu – no rīta līdz vakaram.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vispirms saimniece nosprieda, ka apakšējie kaimiņi visnotaļ aktīvi aizrāvušies ar kulināriju. Tomēr tad Jekaterina atskārš, ka notiekošajā acīmredzot ir vainojama ēkas pirmajā stāvā esošā kafejnīca. Līdzīgās domās ir arī Jevgēnijas ģimene, kura smaku dēļ ciešot pat vairākus gadus. Lai pasargātu sevi un mitekli, pašreiz aizdarīti visi ventilāciju kanālu caurumi.

Jevgēnija

No tā, ka mums viss ir aizklapēts ciet, viss aizgāja uz augšu. Tagad citi dzīvokļi sāka ciest. Tur tiešām, es nejokoju, smirdēja drausmīgi… vemšana nāca.

Teju kopš ēkas pirmsākumiem pirmajā stāvā allaž esot darbojusies kafejnīca. Dažādu apstākļu dēļ pirms aptuveni trim gadiem šeit mainījās nomnieki. Saskaņā ar konkrēto telpu izmantošanas noteikumiem šeit nemaz nedrīkst atrasties kafejnīca ar jelkādu ēdienu gatavošanu uz vietas.

Abas Anniņmuižas ielas iedzīvotājas pērn vērsās Rīgas domē, lūdzot pašvaldību apsekot kafejnīcas telpas, īpašu vērību pievēršot ventilācijas sistēmai. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta atzinums apstiprināja māmiņu aizdomas. Būvinspektori konstatējuši virkni pārkāpumu un nolēma liegt ekspluatēt telpas līdz situācijas atrisināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kafejnīcas līdzīpašnieces gan dievojas, ka neko neesot zinājušas par telpu izmantošanas noteikumiem un nepieciešamajiem projektiem. Jāpiebilst, ka telpās veikta arī pārbūve, kas nav saskaņota.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka virtuve vairs nav pieslēgta ēkas dabīgajai ventilācijai. Kafejnīcas saimnieces šobrīd arī uzsākušas parakstu vākšanu, cerot iegūt atbalstu gan kafejnīcas saglabāšanai, gan jaunas ventilācijas sistēmas izbūvei.

Viens no uzrunātajiem nama iedzīvotājiem

Ja mēs visi piekritīsim, atļausim to darīt, tad viņi to sakārtos un sāks projektēt. Pēc projektēšanas viņi iepazīstinās mūs, visus iedzīvotājus. Bez mums viņi neko nedrīkst darīt. Un tad – tikai ar mūsu piekrišanu – viņi sāks projektēt kaut ko. Ja mēs neatbalstīsim neko, pateiksim nē, mēs varam viņus taisīt ciet, kāpēc ne. Ja būs tāda vēlēšanās no iedzīvotājiem, – taisīsim.

Gan Jekaterina, gan Jevgēnija jau zina atbildi un ir kategoriski pret.

Dažas dienas pēc intervijas ar kafejnīcas saimniecēm “Bez Tabu” pārliecinās, ka virtuve vairs nedarbojas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komentārs

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm