“Smirdoņa drūmākā!” Iedzīvotāju uztrauc piesārņojums pie Mūsas Bauskā, aizdomās tur alus ražotni

13. aprīlī 18:25

Neattīrītus notekūdeņus novada apkārtējā vidē, un, iespējams, tie ietek arī Mūsas upē, tā raidījumam, iesūtot video liecības, stāsta satraukts Bauskas iedzīvotājs. Dabas piesārņošanā viņš tur aizdomās “Bauskas alus” ražotni.

Baušķenieka iesūtītajos video iedzīvotājs iemūžinājis, kā netīrs šķidrums plūst straumē no “Bauskas alus” ražotnes virziena. Iemūžināts, ka tas krājas lielos baseinos un mazākās peļķēs Mūsas upes krastā. Baušķenieks bažījas, ka daļa piesārņojuma nonāk arī upē.

Bauskas iedzīvotājs

Ļoti labi var redzēt, ka tas notiek jau ilgstoši, jo tur ir jau nosēdumi, gļotas izveidojušās. Tad, kad tek, arī smird. No attīrīšanas [iekārtām] nāk tīrāks, brūns ūdens, bet pa turieni nāk melns, smirdoņa drūmākā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” komanda apsekoja konkrēto apkaimi Mūsas krastā. Tur atrodas attīrīšanas iekārtas, no kurām attīrītus notekūdeņus novada upē pa oficiālu cauruli. Tomēr nedaudz tālāk žurnālisti ieraudzīja arī skatītāja pieminētos netīrā ūdens baseinus, kas izveidojušies, šķidrumam tekot lejā no uzkalna, kura virsotnē ir “Bauskas alus” teritorija. Sekojot tecējuma pēdām, raidījuma komanda nonāca pie uzņēmuma teritorijas žoga, kur pamanīja divas aizdomīgas caurules. Caur tām gan todien nekas neplūda.

Uz karstām pēdām “Bez Tabu” devās nesaskaņotā vizītē uz “Bauskas alus” uzņēmumu, kur sastapa kādu vadošu amatpersonu. Tā gan tobrīd nevēlējās stāties kameras priekšā. Pēc tam, kad žurnālists uzrādīja foto un video liecības, solīja komentēt iedzīvotāja bažas par vides piesārņošanu pēc dažām dienām. Vēlāk “Bauskas alus” administrācija raidījumam atsūtīja skaidrojumu rakstveidā.

“Bauskas alus”

Notekūdeņi tiek attīrīti atbilstoši normatīvo aktu prasībām. [..] Redzamās caurules ir tehniskās rezerves notekas caurules, kas praktiski nekad netiek izmantotas, jo pilda rezerves funkciju. [..] Šādas tehniskās attīrīšanas sistēmas rezerves caurules ir projektā paredzētas un tiek izbūvētas saskaņā ar likumā noteiktām prasībām. Iespējams, palu, lietus, sniega kušanas dēļ pa šīm rezerves caurulēm varēja tecēt lietus vai izkusuša sniega ūdens.

Par piesārņojumu “Bez Tabu” ziņoja Valsts vides dienestam (VVD). Inspektori operatīvi apsekoja apkaimi un pieprasīja uzņēmumam sniegt paskaidrojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Hardijs Verbelis
VVD Zemgales reģionālā vides pārvaldes vadītājs

Situācija nav smuka, viennozīmīgi, bet labā ziņa ir tā, ka notekūdeņi upē nenonāk, jo lejā ir tāds kā apvaļņojums. Nav bijis gadījums, kad no šiem dīķiem ūdens nonāk upē.

VVD tāpat nav mierā ar, iespējams, netīru notekūdeņu uzkrāšanos vidē, upes krastā. VVD norādīja, ka ir paņemtas analīzes un tiek vētīts, vai un kāds tieši piesārņojums ir notecējušajā ūdenī, vai tas ir tikai lietus ūdens. “Ja apstiprināsies, ka vairākkārt pārsniedz normatīvos pieļaujamās normas, rosināsim administratīvo lietvedību,” informēja VVD Zemgales reģionālā vides pārvaldes vadītājs Hardijs Verbelis.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm