tv3.lv

Šoferis no autobusa šosejas malā nelikumīgi izsēdina 1. klases audzēkni. Priekšnieks to sauc par atbildīgu rīcību

2018. gada 5. decembrī 8:30

Maršruta autobusa Sigulda-Rīga vadītājs atteicies salonā uzņemt 1. klases audzēkni, kurai bija jāpaspēj uz dejošanas mēģinājumu galvaspilsētā. Šoferis, piedraudot ar policiju, licis viņai izkāpt no autobusa un atstājis viņu stāvam tumšas šosejas malā.

Mazo meitenīti uz autobusa pieturu pavadīja 13 gadus vecā māsa. Viņas rīkojušās saskaņā ar mammas instrukciju, kas vairākkārt tika pārrunāta ar meitenēm, kā arī jau vairākas reizes pielietota gadījumos, kad neviens no pirmklasnieces vecākiem nevarēja viņu aizvest no Siguldas uz Rīgu.

Ģimenes instrukcija paredzēja, ka vecākā māsa autobusā iesēdina savu māsu, pasaka autobusa vadītājam, kurā pieturā meiteni sagaidīs mamma. Tikmēr mamma savā telefonā seko līdzi jaunākās atvases atrašanās vietai.

Kaut šāds scenārijs īstenots jau vairākas reizes, šoreiz autobusa vadītājs kategoriski atteicies salonā uzņemt septiņus gadus veco pirmklasnieci. Kā stāsta meiteņu mamma, šoferis savu rīcību pamatojis ar to, ka ”meitenīte ir pārāk maza, lai viena brauktu”.

Kad vecākā māsa norādījusi, ka pirmklasniece ir autobusā viena pati braukusi arī iepriekš, transportlīdzekļa vadītājs piedraudējis izsaukt policiju. Sabiedētie bērni izkāpuši šosejas malā un raudot zvanījuši mammai, kura jaunāko atvasi gaidījusi Rīgā.

Urzula
Trīs bērnu mamma

”Līdz mājām jāiet bija aptuveni trīs kilometri. Jaunākā meita apsaldējusi seju un rociņas, jo ļoti raudājusi. Paldies dispečerei Marijai, kura ar mašīnu brauca meitenes meklēt un ātrāk nogādāja mājās siltumā!”

Akciju sabiedrības ”Cata” Siguldas filiāles vadītājs Māris Zicmanis neko briesmīgu šajā situācija nesaskata un šofera rīcību sauc par atbildīgu. ”Meitenes neuzrādīja nekādus dokumentus, lai pieņemtu lēmumu, ka meitenes sasniegušas attiecīgu vecumu. Šoferis šos dokumentus nav prasījis,” stāsta Zicmanis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministru kabineta noteikumi nr. 599 paredz, ka skolas vecuma bērni starppilsētu autobusā drīkst braukt bez pieaugošo pavadības. Urzulas meitai bija visas tiesības ar autobusu braukt, taču autobusa šofera rīcības dēļ viņai nācās no tā izkāpt.

”Cata” pārstāvis Zicmanis nevar atbildēt, kā autobusa šoferiem šādās situācijas būtu jārīkojas, ja tās atkārtotos pēc līdzīga scenārija.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere norāda, ka šoferis nav rīkojis pareizi. Direkcijas vadība ar A/S ”Cata” pārstāvjiem veiks pārrunas, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm