Šoks! Otrās klases meiteni skolā seksuāli izmanto klasesbiedrs un gadu vecāks zēns

Bez Tabu rīcībā nonākusi informācija, ka neliela miesta vienīgajā pamatskolā notikusi seksuāla vardarbība starp otrās un trešās klases audzēkņiem. Cietušās meitenes mamma satraukta par sava bērna drošību, jo joprojām meitene ik dienas sastopas aci pret aci ar saviem pāri darītājiem.

Tas noticis mazas pilsētas vienīgajā skolā, cietusī meitene ir vien astoņus gadus veca. Pāri darītāji – klasesbiedrs un gadu vecāks puika.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ģimene par notikušo publiski runāt nav gatavi, viņiem šobrīd primārais palīdzēt savam bērnam tikt galā ar notikušo bez tālejošām emocionālām sekām. Taču notikuma detaļas atklāj cietušās meitenes mammas draudzene:

“Viņi likuši novilkt bikses un tad tos krāniņus bāza gan mutē, gan dibenā.”

Sieviete atgādina, ka runa ir par otrās un trešās klases audzēkņiem, pēc notikušā cietusī meitene neko nevienam nav stāstījusi, jo bijusi iebiedēta. Zēni teikuši, ka mammai to nedrīkst teikt, jo par tādām lietām bērnus atņem. Ja pateiks mammai, tad viņi visai skolai izstāstīs, kas noticis.

Tomēr šoreiz, pateicoties klases audzinātājas vērībai, mamma uzzinājusi. Par notikušo informēta policija un uzsākts kriminālprocess.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cietušās meitenes mamma nevēlas publiski darīt zināmu, kurā mazpilsētas skolā tas noticis, tādēļ Bez Tabu visu informāciju nodod valsts bērnu tiesību sargātājiem. Viņi apliecina, ka runa ir par bērnu tiesību aizskārumu.

Liene Masļeņikova, VBTI bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktores vietniece

Ja tiešām ir bijusi meitenes seksuāla aizskaršana, liekot viņai ņemt mutē dzimumlocekli vai arī bāžot dzimumlocekli dibenā, tad tas ir bērnu tiesību aizskārums.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai esot ieplānots noskaidrot, vai visi bērni, gan cietusī meitene, gan puiši, kas veica šīs darbības, saņem sociālo rehabilitāciju. Tāpat tiks veikta bērnu tiesību pārbaude skolā. Kā arī noskaidrots, kāda ir kriminālprocesa virzība.

Taču līdz tam otrās klases skolniece, kura, lai arī saņem psihologa atbalstu, tomēr ik dienas spiesta doties uz skolu un tikties ar pāri darītājiem. Kā atzīst Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas psiholoģe, tad tas ir papildu stress astoņgadīgajai meitenītei.

“Viens no veidiem, kā cietušais var veiksmīgāk atveseļoties ir lietas izskatīšana, vainīgā atpazīšana un vainīgā sodīšana”, Ilze Garkalne VBTAI psiholoģe!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par sodu lems policija, bet meitenes mamma vēlas būt droša, ka nekas tāds skolā vairs neatkārtosies. Skolā teica, ka neko nevar darīt, vien rūpīgāk pieskatīt skolēnus. Skola nevar izslēgt vai atskaitīt skolēnu, tā apgalvo Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā.

Arī skolā ieteikts, ja nepatīk, var doties uz citu skolu. Bet runa ir par mazpilsētu, ar vienu skolu, tāpēc cietušās meitenes tuvinieki gan uzdod loģisku jautājumu:

“Kur ir garantija, ka skolā nav vēl citas meitenes, kurām nav drosmes par to runāt? Ko mainīs tas, ka aiziet meitene, kura ir cietusī?”

Taču tas, kas visvairāk liek aizdomāties, ir fakts, ka noziegumu veikuši 8 un 9 gadus veci zēni.

Tāpēc rūpīgi jāstrādā arī ar viņiem, jo kā teic psiholoģe: “Viens no lielākajiem riska faktoriem, ka varmāka pats cietis no seksuālas vardarbības!”

Tagad pamatīgs darbs policijai, sociālajiem dienestiem, pedagogiem un vecākiem, lai šai mazajā skoliņā nekas tāds neatkārtotos un cietusī meitene spētu atgūties no piedzīvotā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm