tv3.lv

“Speciāli uzrīdīja suni!” Kaimiņi Rēzeknē uz “kara takas”: milzu suņa uzbrukums, sētas nojaukšana, atkritumu izgāšana

2020. gada 16. decembrī 19:10

Rēzekniete, kura dala kopīpašumu (māju) ar citu ģimeni, vaino kaimiņus īpašuma bojāšanā un piemēslošanā ar atkritumiem. Šoruden sievieti nopietni traumēja kaimiņu suns, viņu sakožot. Cietusī apgalvo, ka kaimiņiene viņai suni uzrīdījusi apzināti.

Māja Rēzeknē, Kosmonautu ielā ir kopīpašumā diviem saimniekiem: Lūcijas meitai un kādai ģimenei. Tā kā meita ikdienā neatrodas Rēzeknē, Lūcija palīdz pieskatīt viņas daļu. Kaimiņu ģimene otrā nama daļā ievākusies salīdzinoši nesen, kad saņēmusi to dāvinājumā no iepriekšējā saimnieka.

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Ja mums būtu piedāvājuši, fakts, ka mēs būtu nopirkuši to daļu, lai ir viens saimnieks. Es tur eju pieskatīt, sakopt meitas daļu. Es gan tur cenšos nerādīties acīs tiem kaimiņiem, jo lamājās, ka mani nositīs. Viņi [kaimiņu ģimene] gribēja, lai mūsu pusi pārdodam viņiem.

Lūcija, sargājoties no kaimiņu lielā suņa, uzslējusi žogu, atdalot abas teritorijas. Sieviete stāsta, ka kaimiņi žogu vēlāk nojaukuši un izmantojot situāciju, ka otrā īpašuma daļā ikdienā neviena nav, darot, ko gribot.

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Viņi noņēma patvaļīgi žogu. Pēc kāda laika ieraudzīju, ka mūsu šķūnim norauta atslēga. Viņi tajā sāka mest savus atkritumus.

Tāpat Lūcija kaimiņus vaino viņas ogu krūmu likvidēšanā. No šķūņa, ko, kā apgalvo Lūcija, kaimiņi izmanto, lai krautu tajā atkritumus, viņa izvākusi 70 maisus atkritumu.

Par žoga nojaukšanu un īpašuma piemēslošanu Lūcija ziņojusi Rēzeknes Valsts policijas darbiniekiem un pašvaldības Administratīvajai inspekcijai. Likumsargi atteicās ierosināt kriminālprocesu. Sarunā ar Lūciju un oficiālā atbildē likumsargi solīja veikt profilaktiska rakstura pārrunas ar kaimiņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Inspektors teica, ka aizbrauks, parunās ar kaimiņiem. Viņš iedrošināja, ka kaimiņi neko vairs neaiztiks, visu izdarīs – žogu uzliks atpakaļ, izdarīs visu pārējo. Es nomierinājos. Gaidīju mēnesi, divus, bet žogu viņi neatlika, šķūni viņi neizvāca.

Lūcija norāda, ka arī Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvā inspekcija nepalīdzot ieviest kārtību pēc vairākkārtējām sūdzībām.

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Es biju aizgājusi pat pie domes priekšsēdētāja [Aleksandra] Bartaševiča. Domāju, ka aiziešu pie viņa, parunāšu, bet viņš teica: “Vai tad es jums to šķūni tīrīšu?” Es domāju, ka viņš piezvanīs pašvaldības Administratīvās inspekcijas priekšniekam [Pāvelam] Savickim vai policijas inspektoram un dos kādus norādījumus, lai viņi kaut ko dara. Tomēr viņš tikai pasmējās. Teica, ka vajagot likt kameras. Man radās sajūta, ka es viņu uzjautrināju. Tagad es zinu, kāds mums domes priekšsēdētājs! Kādam vajadzēja dot skaidras norādes, ka jāatjauno žogs un jāizvāc atkritumi!

Šoruden Lūciju sakoda kaimiņu suns. Sieviete vaino kaimiņieni apzinātā dzīvnieka uzrīdīšanā.

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Viņa speciāli palaida suni, jo gribēja man atriebties par sūdzēšanos policijā. Uzbruka, kad strādāju ar grābekli. Viņš pat grābekli pārkoda! Labi, ka man bija garie zābaki. Ja to nebūtu, kā ārsts teica, kaulu pārkostu. Uz kājas divas rētas tagad. Arī gurnā bija kodums. Tur bija septiņas šuves. Arī rokā iekoda. Atbrauca policija un “ātrie”, kas aizveda uz slimnīcu. Slimnīcā nogulēju trīs nedēļas. Brūces bija jāpārsien katru dienu, jo bija daudz asiņu. Lika arī pie sistēmas. Tagad ir mājas aprūpe: māsiņa pārsien kāju, liek smēres. Velāk vajadzēs likt virsū ādu, jo tur tikai gaļa. Nezinu, cik ilgi tas viss vēl būs.

Lūcija uzskata, ka, ja policija un pašvaldības kārtības uzraugi būtu rīkojušies savlaicīgi un palīdzējuši ieviest kārtību, šāda iznākuma nebūtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lūcija
kaimiņu suņa sakosta

Par slimnīcu samaksāju 190 eiro. Vēl samaksāju par zālēm. Kompensācijā pieprasu 800 eiro. Ja suņa saimniece nevar samaksāt, lai samaksā visi pārējie. Par bezdarbību! Nezinu, kad beigšu ārstēšanos. Neesmu apdrošināta. Nekad neesmu slimojusi, šī ir pirmā reize.

“Bez Tabu” komanda uzrunā arī suņa uzrīdīšanā vainoto kaimiņieni, kura gan garās sarunās neielaidās.

kaimiņiene, suņa saimniece

Viņa kaitināja suni ar grābekli! Metās arī man virsū ar grābekli!

Pēc sakošanas Valsts policija atzinusi Lūciju par cietušo, noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze miesas bojājumu pakāpes noteikšanai.

Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis informē, ka Lūcijas kaimiņi sodīti par to, ka nav noslēguši līgumu par atkritumu apsaimniekošanu.

Pāvels Savickis
Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs

Viņi atkritumus uzkrāj kaimiņu šķūnī. Tā, protams, ir nepieņemama situācija. Mēs nosūtījām brīdinājumu, lai noslēdz līgumu, informējot, ka rakstīsim protokolu. Protokolu nosūtījām Administratīvajai komisijai, tika piemērots administratīvais sods. Pagāja laiks, situācija neuzlabojās – atkritumi palika turpat šķūnī, līgumu nenoslēdza. Saņemot sūdzību par atkritumiem šī gada oktobrī, mēs atkal uzsākām informēšanu, uzgaidījām, devām laiku, bet nācās nosūtīt visu Administratīvajai komisijai soda piemērošanai. Varbūt cilvēki gaida no mums aktīvāku darbību, kas varētu ietekmēt atkritumu izvākšanu, tomēr mēs strādājam, kā mums to ļauj likums. Varam tikai prasīt, piemērot sodus, kas ar katru reizi palielinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm