Sporta kluba kliente izmisumā: lauzt līgumu izrādās teju neiespējamā misija

Rīdziniece Kristī pirms pērnā gada vasaras bija nolēmusi kopā ar draudzeni sagatavoties pludmales sezonai. Tieši sporta kluba “Lemon Gym” vilinošais piedāvājums licis izvēlēties doties tieši uz šo zāli.

Kristī naudas grūtību dēļ nolēmusi pārtraukt sportot, tāpēc informējusi sporta kluba administrāciju par savām likstām, turklāt viņa nebija nomaksājusi rēķinu par diviem mēnešiem. Viņai administratore paziņojusi, ka līgums parādu saistību dēļ jau esot lauzts, kā arī vienojās par naudas atmaksu.

Sieviete netaisījusies tuvākajā laikā atgriezties sporta zālē, taču liktenis vai arī šajā gadījumā sporta kluba darbinieki lēmuši citādāk – līgums pēc vairākiem mēnešiem ticis atjaunots bez klientes ziņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristī
neizdodas lauzt līgumu

Es uzzināju, ka ar devīto februāri viņi patvaļīgi, man nezināmā veidā, ir atjaunojuši līgumu. It kā man atsūtījuši e-pasta vēstuli ar tekstu – paldies par jūsu maksājumu, jūsu līgums ir atjaunots! Momentāni viņi piestādīja divus jaunus rēķinus klāt. Kopš tā sākās garas un nepatīkamas sarunas ar sporta kluba administrāciju, viņi man paziņoja, ka es meloju un slēpju faktus.

Kristī ticis paziņots, ka lauzt līgumu varot, ja viņa samaksāšot 20 eiro, ko sieviete arī izdarīja. Klientei par pārsteigumu, sporta zāles darbinieki nākamajā dienā informējuši, ka līgumu lauzīšot, ja viņa samaksās 114 eiro. Turklāt, kamēr Kristī cenšas pārtraukt līgumu, viņai esot jāmaksā arī abonomenta maksa, kaut gan vairs neapmeklējot zāli.

Apskatot vietni sudzibas.lv, par konkrēto sporta klubu “Lemon Gym” ir vairāk nekā 100 sūdzību, tai skaitā par līgumu laušanu. Arī patērētāju aizstāvji 2022. gadā ir saņēmuši 16 iesniegumus un snieguši 34 konsultācijas, šogad- 4 iesniegumi un 12 konsultācijas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Ieva Baldiņa norāda, – ja līgums tiek noslēgts uz konkrētu termiņu, būtu jārēķinās, ka noteiktajā laikā līgums tiek lauzts, ja puses nevienojas par tā pagarināšanu. Esot jābūt abu pušu piekrišanai, tas varot būt rakstisks apstiprinājums e-pastā vai ierakstīta telefona saruna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sporta kluba vadība uz raidījuma “Bez Tabu” jautājumiem nesniedz atbildes, norādot, ka līgums tiek noslēgts starp klientu un “Lemon Gym”.

Šobrīd Kristī esot jāgaida 14 dienas līdz sporta klubs viņai sniegšot atbildi, ja vēstuli nesaņem, tad varot vērsties PTAC.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm