tv3.lv

Sporta klubs klientu datus gatavs nodot trešajām personām. Datu inspekcija uzsāk pārbaudi!

Sporta kluba “MyFitness” potenciālā kliente spiesta meklēt citu fitnesa centru, jo nevēlas parakstīt līgumu viena nesaprotama punkta dēļ! Publiski pieejamā biedra līguma 19. punktā minēts, ka “Klubs Biedra datus ir tiesīgs nodot trešajām personām un saņemt no trešajām personām”.

2017. gada 23. janvārī 19:57

Sieviete arī sazinājusies ar Datu valsts inspekciju un noskaidrojusi, ka klubs nedrīkst pieprasīt datu apstrādi šādā apjomā. Diemžēl sporta kluba nostāja esot nelokāma, un “MyFitness” nepiekrīt veikt līguma grozījumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu skatītāja

Vai ir iespēja šo jautājumu “izkustināt”? Jo kluba stūrgalvība ir tik nelokāma, ka nelīdz cilvēka apņēmība un juridiskās zināšanas.

Raidījums Bez Tabu aprunājās ar pāris esošajiem “MyFitness” klientiem, kuri līgumu ir parakstījuši. Abi uzrunātie atzīst, ka par šādu punktu neko nezina un līgumu nav gana rūpīgi pārlasījuši.

Kamēr tie, kas līgumu parakstījuši, paļaujas uz sporta kluba godprātību, 19. punkta saturs savā ziņā pat uzjautrina pieredzējušu juristu.

Armands Logins pauž neizpratni, kāpēc punktā minēts, ka klubs biedra datus var iegūt no Iedzīvotāju reģistra, Latvijas Bankas Kredītu reģistra, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts reģionālās attīstības aģentūras.

Armands Logins, jurists

Man nav skaidrs, kur tie mani dati pēc tam būs un kurš par tiem ir atbildīgs? Kāpēc, lai es ietu sportot uz sporta zāli, man ir jādod atļauja piekļūt maniem datiem, piemēram, Valsts ieņēmumu dienestā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības likumu datus trešajām personām var nodot tikai ar subjekta piekrišanu, parakstot šādu līgumu, atļauja ir dota. Cilvēks, parakstot šāda veida līgumu, piekrīt, ka viņa dati, maigi izsakoties, var tikt nodoti jebkurai personai, kura palūdz!

Faktiski sporta kluba mērķis ir norādīts – juridiski nodrošināties, lai klients veiktu maksājumus un pildītu līguma saistības. Bet vērsties pret parādnieku var arī uz līguma pamata nav nepieciešams apstrādāt personas datus.

Šobrīd sporta klubs Datu valsts inspekcijā ir reģistrējis videonovērošanu, saglabājot personas datus. Ar līguma saturu iepazinušies ar Datu valsts inspekcijas speciālisti, un ir uzsākta pārbaude, jo pagaidām inspekcija uzskata, ka šis līguma punkts nav atbilstošs fizisko personu datu aizsardzības likumam.

Sporta kluba “MyFitness” pārstāvji atsaka interviju klātienē. E-pasta vēstulē skaidro, ka šādi klubs aizsargā abas puses pret savstarpējo saistību nepildīšanu.

Iepazīsties ar visu “MyFitness” līguma 19. punktu!

19. Klubam ir tiesības nodot parāda piedziņas tiesības par Biedra saņemtajiem pakalpojumiem parāda atgūšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmuši speciālo atļauju (licenci) parāda atgūšanas pakalpojuma sniegšanai, kas ietver tiesības izmantot Biedra personas datus Abonenta kredītvēstures veidošanai un šo datu ievietošanai parādvēstures datubāzēs, tajā skaitā Biedrs piekrīt, ka Klubs Biedra datus ir tiesīgs nodot trešajām personām un saņemt Biedra datus no trešajām personām, datu bāzēm, uzskaites sistēmām (tai skaitā, Kluba grupā ietilpstošajām sabiedrībām citās valstīs, Iedzīvotāju reģistra, Latvijas Bankas Kredītu reģistra, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts reģionālā attīstības aģentūras, Lindorff Oy Latvijas filiāles, (vienotais reģistrācijas numurs 40003514990), jebkura zvērināta advokāta vai citas personas pēc Kluba izvēles) un apstrādāt tos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm