tv3.lv

Sprieguma svārstību dēļ mēnesi nedarbojas liela Preiļu uzņēmuma iekārta; cieš zaudējumus

22. septembrī 21:34

Šūšanas un trikotāžas izstrādājumu ražošanas uzņēmumā “VS Teks”, kas ir viens no lielākajiem darba devējiem Preiļu novadā, elektrības sprieguma, ko piegādā ražotnei, paaugstināšanās dēļ jau mēnesi nedarbojas vienīgā lielo izmēru adīšanas iekārta. Uzņēmums cieš zaudējumu un ilgi gaida, kad AS “Sadales tīkls” palīdzēs atrisināt problēmu.

Dāņu koncerna meitas uzņēmums “VS Teks” Preiļos darbojas jau 26 gadus, nodarbina ap 100 cilvēku un ražo formastērpus un ikdienas apģērbu Skandināvijas tirgum. Uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātajiem Preiļu novadā.  Jau mēnesi nav iedarbināma vienīgā lielo izmēru ražošanas iekārta.

Valdis Skujiņš
“VS Teks” valdes loceklis

Jau mēnesi man tiek “norauti” pasūtījumi. Varam saražot tikai mazos izmērus. Ar šo iekārtu adām 60-70 izstrādājumus dienā. Nesaņemu jaunus pasūtījumus, jo nezinu, kad tos varēšu sākt adīt, un nevaru pabeigt pasūtījumus, kas man jau ir.

Konkrētā iekārta darbojas pie sprieguma, kas nepārsniedz 404 V, bet kopš 23. augusta, kad adīšana mašīna pārstāja darboties, ražotnei piegādā 420 V spriegumu, norādīja “VS Teks” valdes loceklis Valdis Skujiņš.

Valdis Skujiņš
“VS Teks” valdes loceklis

Nekādi nevaru atrisināt šo problēmu. Esmu vērsies “Sadales tīklā”, kas atsūtīja meistaru, kurš paskatījās transformatora būdā, kas atrodas 10 metru attālumā no ražotnes, un pateica, ka tā ir mana problēma. Teica, ka tas tāpēc, jo esam pārāk tuvu transformatoram.

Spriegums ir svārstīgs, tāpēc noteikta tā kvalitātes robeža, un šajā apkaimē spriegums darbojas kvalitātes robežās, ir pieļaujama 10 procentu nobīde no nominālā sprieguma, raidījumam norādīja AS “Sadales tīkls” klientu apkalpošanas daļas vadītājs Imants Krūmiņš. Preiļu uzņēmuma vadītājs Skujiņš gan uzsvēra, ka šī pieļaujamā nobīde neļauj darboties iekārtai.

“Sadales tīkla” pārstāvis Krūmiņš norādīja – iegādājoties ierīces, jāpievērš uzmanību, kādas ir to uzstādījumu regulēšanas iespējas un kādā spriegumā tās ir spējīgas darboties. Šajā situācijā problēma ir nevis “Sadales tīkla” pakalpojumā, bet gan klienta iekārtas iestatījumos – tie neatbilst Eiropas Savienībā noteiktajām sprieguma svārstību robežām, norādīja uzņēmumā “Sadales tīkls”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Korekciju veikšana konkrētai iekārtai, pielāgojot to augstākam spriegumam, ir ļoti sarežģīta un dārga, norādīja “VS Teks” vadītājs Skujiņš. Pēc raidījuma iesaistīšanās, izvērtējot situāciju un izmaiņu ietekmi uz konkrēto tīkla posmu, nolemts spriegumu samazināt pieļaujamajās robežās, lai tuvinātu iekārtas iestatījumiem.

Imants Krūmiņš
AS “Sadales tīkls” klientu apkalpošanas daļas vadītājs

Tomēr jārēķinās ar to, ka tas var ietekmēt citus klientus, kuru līnijā ir ļoti daudz, vairāk nekā 30. Viņš [uzņēmums VS Teks] ir ļoti tuvu transformatoram. Pamainot sprieguma pakāpi (samazinot spriegumu – red.), pastāv iespēja, ka vairākus kilometrus tālāk citiem klientiem situācija var pasliktināties tiktāl, ka iebildīs par kvalitāti, jo spriegums būs par zemu. Tas rada bažas.

Lai nodrošinātos pret sprieguma palielināšanos, kas var kaitēt elektroiekārtām, “Sadales tīkla” pārstāvis Krūmiņš ieteica uzstādīt sprieguma stabilizēšanas ierīces. Tāpat ieteica veikt iekšējā elektrotīkla pārbaudi. Ja tajā ir bojājumi, tas arī var negatīvi ietekmēt iekārtu darbību.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm