"Stulbs jautājums!" "Ietekmele" Didrihsone atkal vada mašīnu nepiesprādzējusies

2022. gada 7. decembrī 19:10

Elīnai Didrihsonei “Instagram” teorētiski seko vairāk nekā 100 tūkstoši tīmekļa lietotāju. Vienā no video redzams, ka automašīna ir kustībā, rokās tiek turēts telefons, kā arī drošības josta aizsprausta aiz muguras.

Filmējot sevi, Didrihsone dzied dziesmu par Jēzu, ka tas viņu sargā. Citi interneta lietotāji gan pauž bažas par šādiem bezatbildīgiem satiksmes dalībniekiem. “Es drīzāk teiktu, ka tur tikai Jēzus var palīdzēt, nav gan īsti skaidrs kurā dzīvē – šajā vai aizsaulē,” raksta “Twitter” lietotājs Oļegs.

Portāla izmantotājs Jānis gan ir krietni skarbāks un norāda: “Ja gribi filmēt kaut kādus debilus video pie stūres, tad novācies no ceļa, apstājies un dari, ko gribi.”

“Bez Tabu” izdodas sazvanīt Didrihsoni, viņa neatrod laiku, lai atbildētu uz “Bez Tabu” jautājumiem, kā arī aicina veidot sižetus par “interesantākām lietām”. “Ietekmele” atsakās skaidrot, kādēļ neizmanto drošības jostu. Reiz gan viņa atbildējusi uz līdzīgu jautājumu, ko uzdevis “Instagram” sekotājs. “Tāds stulbs jautājums, kas tavu dzīvi neizmainīs, ja uz to atbildēšu. Tā kā…Tā kā tu vienmēr savā dzīvē būtu piesprādzējusies, brauc un nekad dzīvē neesi pārkāpusi nevienu noteikumu, dzīvo kā eņģelītis,” pauda Didrihsone.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksperts Normunds Lagzdiņš atgādina, ka negadījums var notikt jebkurā brīdī. Braucot automašīnā, būtu vēlams novilkt arī biezās ziemas drēbes, lai drošības josta būtu efektīvāka.

Normunds Lagzdiņš
Ceļu satiksmes drošības direkcijas eksperts

Ja iekāpj mašīnā un nenospriego drošības jostu, tad paļaujamies uz to, cik daudz pati josta nospriegosies. Tā rezultātā izveidojas daudz brīvu vietu, kas sadursmes brīdī ķermenim radīs brīvkustību, nonāks tuvāk stūrei. Ja nostrādās gaisa spilvens, dabūsiet papildu triecienu.

Ietekmētāju pētnieks neizslēdz iespēju, ka likums pārkāpts apzināti, lai liktu sabiedrībai sevi apspriest.

Deniss Aleksandrs Ševeļovs
“influenceru” un talantu aģentūras “Collex” attīstības direktors

Domāju, ka šāda rīcība principā nav pieņemama, tā nav pieņemama uzvedība no ietekmētāja puses. Viņi sabiedrībai parāda kādas ir normas. Tieši šo viņa normalizē, ka vadīt automašīnu nepiesprādzējoties ir normāli. Par to pat nekādu sodu nevar saņemt, viņa to dara vairākus mēnešus, varbūt gadus. Sodu nav saņēmusi, Valsts policija nav reaģējusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc “Bez Tabu” intereses likumsargi norāda, ka vērtēs Didrihsones iespējamos pārkāpumus, tomēr tā vien izskatās, ka ietekmētāja sodu nesaņems.

Līna Bagdone
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Lai varētu saukt transportlīdzekļa vadītāju pie administratīvās atbildības, informācijai, ko iesniedz aculiecinieki Valsts policijai, ir jābūt pilnvērtīgai, tajā jāiekļauj vieta, konkrēts datums, laiks, kā arī informācija par transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurzīmi.

Gadījumos, ja Valsts policijai tiek sniegta informācija par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 90. panta “Pierādījumi” nosacījumiem iegūtos pierādījumus nepieciešams nostiprināt, līdz ar ko persona, kura vērsusies ar iesniegumu vai sniegusi informāciju policijā par iespējamu pārkāpumu ceļu satiksmē, tiek aicināta nostiprināt liecības.

Valsts policijas nespēja sodīt šādus pārkāpējus var novest pie aizvien jauniem pārkāpumiem.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm