“Sūdi pacēlās!” Oksanas Purvciema dzīvoklī smeļas kanalizācijas saturs

2022. gada 8. novembrī 21:26

Daudzdzīvokļu namā Rīgā, Purvciema apkaimē, pirmā stāva miteklī, iesprūstot stāvvadā, vairākkārt smēlies kanalizācijas saturs. Iedzīvotāja ar to negrib samierināties.

Rīdziniece Oksana kopā ar mammu dzīvo daudzdzīvokļu nama Staiceles ielā pirmajā stāvā. Oktobra beigās kā nelūgts viesis no poda un vannas izlīda kanalizācijas saturs, stāsta Oksana.

Oksana
dzīvo nama pirmā stāva dzīvoklī

Sūdi nāca ārā līdz poda malām un vannā līdz pusei. Piezvanīju uz avārijas dienestu. Pēc divu stundu gaidīšanas atbrauca, padarbojās. Teica, lai zvanām “Rīgas namu pārvaldniekam” (RNP). Piezvanījām, tur teica, ka piefiksēts. Teica, lai gaidām.

Avārijas dienests veicis lokālus remontdarbus, kas palīdzēja (kanalizācijas saturs no poda un vannas aizplūda), bet tas nebija ilgtermiņa risinājums. Oksana gaidīja RNP pārstāvju ierašanos un pamatīgākus remontdarbus, baidoties no jau kārtējām kanalizācijas satura šaltīm dzīvoklī.

Oksana
dzīvo nama pirmā stāva dzīvoklī

Nākamajā dienā sūdi atkal pacēlās podā un vannā. Avārijas dienests atkal teica, lai zvanu RNP, lai viņi beidzot sāk labot. Tā caurule, kas stipjas no manas tualetes uz leju ir pilna ar sūdiem!

Avārijas dienesta dabinieku pavadībā Oksana nogāja pagrabā, kur ieraudzīja, ka kanalizācijas saturs appludinājis pagrabtelpu, jo plīsis cauruļvads. Tā kā iedzīvotāji nelieto pagrabu, neviens pat nevarēja iedomāties, kas noticis pagrabtelpā, stāsta Oksana. “Arī tur viss bija ar sūdiem. Kanalizācijas caurule bija kritiskā stāvoklī. Avārijas dienests vaicāja – ar ko nodarbojas jūsu apsaimniekotājs?” – tā Oksana.

RNP nenoliedz, ka stāvvadi namā ir jāmaina, jo tie ir nolietoti, ir beidzies to ekspluatācijas termiņš.

Una Grenevica
apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Ir nepieciešams mainīt karstā, aukstā ūdens, kā arī kanalizācijas stāvvadu. Šie darbi ir mājas remontdarbu plānā. Mājai šobrīd ir uzkrājums, bet, tā kā māja kopumā ir sliktā tehniskā stāvoklī, arī citas lietas jāremontē. Nākamajam gadam esam sastādījuši remontdarbu plānu ar attiecīgām izmaksām. Lūgums pievērst uzmanību šim plānam. Ja ir kādas iebildes, lūdzam par tām informēt laikus. Tad plānosim, ko prioritāri veikt, kas var pagaidīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar remontdarbu plānu nākamajam gadam dzīvokļu īpašnieki var iepazīties pie apsaimniekotāja, norāda RNP pārstāve Una Grenevica. Līdz 26. novembrim var veikt korekcijas plānā, nosakot, ka nākamgad primāri labojams, piemēram, kanalizācijas stāvvads.

Pēc iedzīvotāju sūdzībām par kanalizācijas satura smelšanos dzīvoklī RNP likvidējis aizdambējumu, cerot, ka šāda problēma nākotnē neatkārtosies. Tāpat saremontēts cauruļvada plīsušais posms, lai apturētu noplūdi pagrabā, informē RNP pārstāve Grenevica. Viņa gan uzsver, ka kanalizācijas stāvvadu aizdambēšanās ir iedzīvotāju nevīžības rezultāts.

Una Grenevica
apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Kanalizācijas sistēma lietota nepareizi. Tā nav paredzēta atkritumu izmešanai. Tam ir domāti atkritumu konteineri. Pat ja nomaina stāvvadus, ja iedzīvotāji izturēsies bezatbildīgi pret šīm sistēmām, proti, sametīs to, kam tur nebūtu jābūt, šāds rezultāts arī var būt.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm