tv3.lv

Sūdzas par smakojošu uzņēmumu Juglā, vides sargi avotu neatrod

Juglas ielā 14a atrodas dažādi ražošanas uzņēmumi un biroji. Tiesa ne visi apkārtnē strādājoši deguni smaku iepriekš saoduši.

2020. gada 7. oktobrī 21:29

Bez Tabu skatītāji norāda uz kādu uzņēmumu, kas atrodas teritorijas vidū. Ierodoties norādītajā vietā, raidījuma filmēšanas komanda sajūt nelielu smaku, kā arī redzams kūpoši dūmeņi. Uzrunājot teritorijā strādājošos, atklājas, ka ne visi smaku sajutuši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Blakus ēkā strādājošais Artjoms norāda, ka viņu uzņēmumu apciemojuši Valsts vides dienesta pārstāvji, kuri meklējuši smakas avotu. “Mēs arī esam jutuši. Bet tā smaka nav no mums. Pie mums arī bija pārbaude. Smaka ik pēc laika parādās. Nevar zināt no kurienes. Smird pēc krāsas, lakas,” raidījuma norāda Artjoms.

Biroja darbinieki, kuri baidās savu identitāti atklāt, raidījumam Bez Tabu norāda uz kādu teritorijā esošo apdrukas kompāniju. Smakas parādījušās reizē ar uzņēmuma ievākšanos teritorijas centrā esošajā ēkā.

Bez Tabu minēto uzņēmumu apciemo nepieteiktā vizītē. Telpās tiek sastapta arī uzņēmuma vadītāja, kura norāda, ka Valsts vides dienests jau trīs reizies ieradies meklēt smakas avotu.

Irēna
Uzņēmuma īpašniece

Domāju, ka no mūsu dūmiem smaka nenāk. Mēs šeit strādājam ar finieri, kādi dūmi nāk, bet no jebkura apkures katla arī nāk dūmi. Mēs katrā gadījumā esam noskaidrojuši, ka mums speciālas atļaujas šādai ražošanai nav vajadzīgas. Mēs sākumā īrējām telpas blakus ēkā, kad atnācām uz šejieni, tad sākās sūdzības. Kamēr nomājām telpas pie tiem īpašniekiem viss bija kārtībā. Mums ir neliela konflikta situācija.

Darbinieki strādā tajās pašās telpās, kur notiek ražošana un neizmanto elpceļu aizsarglīdzekļus, kas, kā norāda īpašniece, norādot, ka šeit nekā bīstama veselībai neesot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts vides dienesta darbinieki nolēmuši vērsties Rīgas pilsētas būvvaldē, lai vērstu uzmanību uz teritorijā esošo uzņēmumu atbilstību teritoriālajam plānojumam, tāpat būvvalde aicināta pārbaudīt dūmeņu augstumu.

Kalvis Avotiņš
Valsts vides dienesta pārstāvis

Konkrētajā teritorijā atrodas vairāki uzņēmumi, kas veic dažādu darbību, tajā skaitā arī piesārņojošo darbību. Runājot par saņemtajām sūdzībām par konkrētu uzņēmumu, vēlos akcentēt, ka šai konkrētai darbībai nav nepieciešamas vides atļaujas darbības veikšanai. Būvvalde ir tiesīga to, vai konkrētā darbība, ko nekontrolējam mēs, ir pieļaujama konkrētajā vietā. Mūsu darbība konkrētajā vietā vēl nav noslēgusies.

Līdz šim vides sargiem klātienē nav izdevies pārliecināties par sūdzībās norādīto smaku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm