tv3.lv

“Summa sarukusi par 63 eiro!” Daudzi neizpratnē: nodilusi VID aprēķinātā atmaksājamo nodokļu summa

Iedzīvotāji neizpratnē, kāpēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sākotnēji aprēķinātā atmaksājamo nodokļu summa pēc dažām dienām krietni sarukusi.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās rīdziniece Inese, kura 1. martā savā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profilā nopriecājās par to, ka viņai no valsts pienākas pārmaksāto nodokļu atmaksa. Uzreiz Inese atmaksai nepieteicās, jo vēlējās savākt un iesniegt čekus par attaisnotajiem izdevumiem. Dažas dienas vēlāk, atkārtoti ieskatoties EDS profilā, Inese atskārta nepatīkamo: automātiski aprēķinātā summa (pirms čeku iesniegšanas) krietni sarukusi.

Inese
neizpratnē

Mēģināju iesniegt čekus jau 1. marta vakarā, bet tad EDS nedarbojās. 2. martā arī nedarbojās. Iekļūstot EDS 3. martā, redzēju, ka summa sarukusi par 63 eiro! Sazinājos ar savu mammu, pārbaudīju arī viņas situāciju. Ja 1. martā viņai pienācās atmaksa, tad nu jau viņa ir parādā. Domāju, ka daudzi cilvēki, kuri atvēruši EDS pēc 1. marta, pat nezina, kāda summa bijusi 1. martā.

Sociālajos tīklos un vēršoties “Bez Tabu” redakcijā, vairāki iedzīvotāji pauduši satraukumu, ka pēc VID (EDS) darbības pārtraukuma atmaksājamā nodokļu summa tiek uzrādīta mazāka, nekā tā tika uzrādīta, apskatot deklarāciju 1. martā.

VID ģenerāldirektores padomnieks Andrejs Vaivars raidījumam skaidroja, ka atmaksājamā summa automātiski veidojas no iedzīvotāju, viņu darba devēju un valsts datubāžu datiem. Sagatavotās deklarācijas VID pārbauda, tāpēc sākotnēji automātiski aprēķinātā atmaksājamo nodokļu summa var mainīties.

Tā var notikt gadījumos, kad, piemēram, iesniegti nederīgi maksājumu dokumenti, viena ģimenes locekļa izdevumi deklarēti vairākās deklarācijās vai cilvēka darba devējs maina datus par darbinieka ienākumiem un citos gadījumos.

Andrejs Vaivars
VID ģenerāldirektores padomnieks

Katram, kuram ir bažas vai interese, vai ar datiem, ko redz EDS sistēmā, viss ir kārtībā, iespēja vērsties EDS sistēmā ar rakstveida jautājumu. Mēs noteikti atbildēsim.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm