tv3.lv

Suns divus gadus dzīvojis ar nereģistrētu čipu: vai veterinārās klīnikas nolaidība?

16. jūnijā 12:46

Raidījuma skatītāja Inese ir divu suņu saimniece. Jaunākais – Džeka Rasela terjers – Ineses ģimenē ienācis pirms diviem gadiem, kad, pavisam loģiski, sieviete devusies sakārtot visus nepieciešamos suņa dokumentus. Tai skaitā – arī reģistrēt datu bāzē. Nupat Inese devusies suni potēt pret trakumsērgu, taču izrādās – suns nav reģistrēts!

Inese
Divu suņu saimniece

“Viņa pārbauda vienreiz, otrreiz, trešo reizi, viņa saka: “Nu, nav”. Es saku: “Nu, kā nav?” Es pati viņu nereģistrēju. Saprotu – pati kļūdītos, bet es poliklīnikā gāju, kad viņš bija maziņš, viņu piereģistrēt. Kā man viņš nav piereģistrēts?”

Kopš suņa it kā reģistrēšanas pagājuši jau vairāk nekā divi gadi. Inese priecājas, ka šajā laikā nekas slikts nav noticis, taču riskus apzinās. Viņa apzinās, ka nereģistrēts suns nevar dabūt vajadzīgās potes, tāpat viņa arī uztraucas – kādu sodu būtu dabūjusi, ja policija uz ielas gribētu pārbaudīt suņa dokumentus. Arī vetārsti uzsver – nereģistrēts mājdzīvnieks pakļauj sevi lielam riskam. Veterinārārste Lita Konopore atgādina, ka suņa reģistrācija ir nepieciešama, lai varētu maksimāli ātri suņa nozaudēšanas gadījumā to varētu atrast un atgriezt atpakaļ īpašniekam.

Paši konkrētās klīnikas darbinieki par situāciju ir pārsteigti. Viņi min, ka, iespējams, suņa saimniece sajaukusi suņus (jo ģimenē tādi esot 2) un reģistrācija nemaz nav veikta. Katrā ziņā – klīnika savu vainu situācijā nesaskata un uzskata, ka šis bijis kāds pārpratums.

Veterinārārste Lita Konopore pieļauj opciju, ka arī pats vetārsts var kļūdīties, bet pašam dzīvnieka saimniekam jāpievērš uzmanība e-pastam. Uz to pēc suņa reģistrēšanas diennakts laikā jāatnāk paziņojumam par reģistrācijas pabeigšanu.

Un, lai savu pārliecību apstiprinātu, vetārsti iesaka ikvienam suņa saimniekam pašam par reģistrācijas izpildi pārliecināties Lauksaimniecības datu centra mājaslapā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm