tv3.lv

Sūtījumi uz ārzemēm aizkavējas pat par pusgadu, uzņēmēji cieš pamatīgus zaudējumus!

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās vairāki uzņēmēji, kuri pandēmijas laikā saskārušies ar pasta problēmām. Jaunā uzņēmēja Marta pašas rokām šuj krāsainus jaundzimušo aksesuārus, kurus lielākoties sūta klientiem visā pasaulē. Vasarā pieprasījums dubultojās, taču piegādāt preces laikā gan sagādājis pamatīgas galvassāpes.

2021. gada 24. februārī 16:38
Marta Cicena
“Natural cuddles” uzņēmuma saimniece

Jūnijā sākās problēmas. Klienti rakstīja, ka pakas nav saņēmuši, tās pazudušas, iestrēgušas. Lielākoties pakas iestrēga ASV muitā. Sākotnēji izmantotājām Latvijas Pasta pakalpojumus, taču sapratām, ka tas nebūs risinājums. It kā samaksā par sūtījuma izsekošanu, tomēr paka kaut kur mētājas un informācija par tās virzību nav iespējama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nogādātu preces uz 27 valstīm, Marta noslēdza līgumu ar “Latvijas Pastu”. Sieviete joko, ka sūtīt preces uz ārvalstīm ir kā krievu rulete – nevar zināt, vai izdosies nogādāt līdz galamērķim. Daudzi sūtījumi mistiski pazūd pusceļā un nav ne jausmas vai klientu ir sasnieguši. Ir gadījies, ka sūtījums ir galā, taču pasts uzņēmumu nemaz neinformē.

Marta Cicena
uzņēmuma saimniece

Ja paka ir pazudusi, tad ir iespējams samaksāt par meklēšanu, bet šis variants mums nederēja. Atbildi par pakas pazušanu var saņemt līdz pat trīs mēnešiem, iesniegt šo veidlapu var mēnesi pēc pakas izsūtīšanas. Klientam principā ir jāgaida četri mēneši, lai viņš noskaidrotu, kur sūtījums varētu būt.

Arī Annas ģimene, kura izgatavotos amatnieku izstrādājumus sūta uz ārzemēm, ir saskārusies ar sūtījumu aizķeršanos. Tomēr viņi jau sākotnēji atrada alternatīvu, kā paātrināt piegādes procesu.

Anna Šarlote Leitāne
“Koka lietu darbnīca”

Mēs atradām alternatīvu, lai aizstātu “Latvijas Pasta” pakalpojumus. Ja ir lielāki sūtījumi, mēs ņemam privātos kurjerus. Viņi savāc pakas, aizved, piemēram, uz Vāciju un attiecīgi cilvēks savāc un nogādā uz vietējo pastu. Tādā veidā daudz ātrāk izdodas izsūtīt cilvēkiem preces.

“Latvijas Pasts” skaidro, ka sūtījumi aizkavējas tādēļ, ka starptautiskie pasažieru aviopārvadājumi ir minimālā līmenī. Tiek meklēti risinājumi, kā nogādāt preces ātrāk, taču jārēķinās ar to, ka sūtīšana ievilksies. Pārstāve skaidro, ka šobrīd jebkādi piegādes termiņi un kvalitātes standarti starptautiskā līmenī ir atcelti un nav spēkā, tāpēc var nākties gaidīt pat vairākus mēnešus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ērika Dārziņa
Latvijas Pasta komercvadības departamenta pakalpojuma pārdošanas daļas vadītāja

Daudzi pasažieru lidmašīnu reisi tiek pārtraukti, tāpēc tiek atcelta arī sūtījumu piegāde. Mēs meklējam alternatīvas iespējas, jaunus sūtījumu nosūtīšanas veidus – sūtam izmantojot sauszemi, dažkārt ar jūras transportu. Jāņem vērā, ka starptautiskās piegādes ietekmē sūtījumu sastrēgumi un rindas tranzīta lidostu punktos.

Šobrīd Marta ir atradusi citus piegādātājus, kuri visai ātri nogādā sūtījumus, taču sievietei ir rūgtums sirdī, ka šādā veidā pasts zaudē klientus. Viņa atklāj, ka cenu starpība pie citiem piegādātājiem nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm