tv3.lv

 “Tā ir diskriminācija!” Uzņēmums Rīgā darbā aicina personas ar krievu nacionalitāti, aiz borta atstājot latviešus

2018. gada 11. septembrī 8:50

Sludinājumu portālā ievietots piedāvājums kandidēt uz rekrūtera jeb personāla atlases speciālista amatu. Sīki un smalki izskaidroti pienākumi un norādīts vēlamais potenciālā darbinieka raksturojums. “Bez Tabu” skatītājas uzmanību piesaistījis norādītais valodu sadalījums – uzņēmums meklē cilvēku, kuras krievu valoda ir dzimtā valoda, tādējādi diskriminējot latviešus. 

Valsts darba inspekcijas vadītāja Baiba Puķukalne atbalsta uzņēmēja vēlmi pēc darbinieka, kurš pārzina svešvalodas, cita lieta, ja prasīts, lai potenciālais amata kandidāts ir konkrētas nacionalitātes.

“Uzstādījums, ka krievu valodai jābūt dzimtajai valodai, nav korekts. Tas pieļauj atšķirīgu attieksmi pret tiem cilvēkiem, kam krievu valoda nav dzimtā valoda,” skaidro Baiba Puķukalne.

Piekrīt Latvijas cilvēktiesību centra juriste Elīna Zivtiņa. Konkrētajā darba piedāvājumā esot saskatāma etniskā diskriminācija. Tāpat neesot skaidrs, vai tiešām krievu valodas zināšanas konkrētajā amatā būtu tik nepieciešamas.

Uzņēmuma “Atlas” valdes priekšsēdētājs Mihails Fridmans sludinājumu redzot pirmo reizi un uzsver, ka ieviesusies kļūda. Uzņēmumam šobrīd esot nepieciešami papildspēki. Tomēr informē, ka krievu valodas zināšanas, lai pilnvērtīgi spētu strādāt, esot nepieciešamas, tomēr tas, vai cilvēkam dzimtā valoda ir latviešu vai krievu nekādā veidā neesot būtiski.

Valsts darba inspekcija uzņēmumā veikšot pārbaudi, lai konstatētu, vai nepastāvot arī kādi citi pārkāpumi. Tikmēr uzņēmuma valdes priekšsēdētājs sola, ka kļūda tikšot izlabota. Tas arī ir izdarīts – šobrīd sludinājumā norādīts, ka nepieciešamas krievu, latviešu un angļu valodas zināšanas, taču nav norādīts, ka kādai no valodām obligāti vajadzētu būt kā dzimtajai valodai.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm