tv3.lv

"Tā ir spīdzināšana!" Autobusu šoferīšiem Rīgas centrā nav kur nokārtot dabiskās vajadzības

Nedienas sākušās ar 3. martu, kad mainīta galapunkta atrašanās vieta. Tagad šoferīšiem jāmēro krietni garāks ceļš līdz tuvākajām labierīcībām, taču laiks starp reisiem ne vienmēr ir pietiekams, lai paspētu atviegloties.

2018. gada 27. martā 19:45

Iepriekš galapunkts atradās pie Zinātņu akadēmijas, kur šoferīšiem pat bija atvieglošanās vietas izvēles iespējas. Varēja doties uz turpat blakus esošo kafejnīcu vai izvēlēties bezmaksas labierīcības skvēriņā, bet īpašos gadījumos pat varēja apmeklēt Zinātņu akadēmijas sirsniņmāju. Kopš galapunkts pēc Rīgas domes rīkojuma ir pārcelts uz Riepnieku ielu, situācija ir mainījusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Reinsons jau 34 gadus strādā par autobusa vadītāju. Šobrīd šoferītis pasažierus pārvadā maršrutā Rīga-Salaspils-Rīga. Labierīcības nav pieejamas nevienā no maršruta galapunktiem.

Jānis Reinsons
autobusa vadītājs

Šodien uzņēmu laiku. Lai aizietu līdz birojam, kur ir tualete, vajadzīgas 3 minūtes un 40 sekundes, tātad tikai ceļam vajadzīgas aptuveni 7 minūtes. Ne vienmēr starp reisiem ir iespējams atvēlēt tik daudz laika. Tā ir mūsu veselība, kas tiek bojāta.

Autobusa vadītājs atklāti stāsta, ka arī Salaspils galapunktos nav pieejamas labierīcības. “Tā ir īsta māksla, kā šoferi iemācījušies atviegloties, viens aiz autobusa, viens kaut kur citur,” norūpējies ir pieredzes bagātais pasažieru pārvadātājs. Arī citi uzrunātie šoferīši norāda, ka situācija, pārceļot galapunkta atrašanās vietu, ir pasliktinājusies un risinājums netiekot meklēts.

Pasažieru pārvadātāja birojs atrodas Zinātņu akadēmijā, kur tualetes ir rokas stiepiena attālumā. Uzņēmuma pārstāvji stāsta, ka jau vērsušies pie atbildīgajiem dienestiem.

Andrejs Ņikitins
“GALSS BUSS” izpilddirektors

Tas nav mūsu kompetencē. Par pieturvietām, to labiekārtošanu atbild pašvaldība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žurnālists: Par šoferīšiem jūs rūpējaties!

Izpilddirektors: Rūpējamies, jā, bet no savas puses mums nav tādas iespējas to darīt.”

Autotransporta direkcijā norāda, ka šoferu ciešanas ir zināmas, taču tās neesot tik mokošas. Pārvadātāja sniegtā informācija liecina, ka tikai divos gadījumos autobusa šoferim starp reisiem ir 5-10 minūtes pārtraukums, pārējos gadījumos pārtraukums ir vismaz 15 minūšu garš. “Ņemot vērā, ka, piemēram, centrālajā stacijā labierīcības ir par maksu, mēs esam gatavi atmaksāt izmaksas, kas rodas par labierīcību apmeklēšanu,” stāsta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Līdz šim gan pārvadātājs neesot vērsies pie direkcijas, lai lūgtu šādus izdevumus atmaksāt.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm