tv3.lv

“Tā taču ir medicīnas iestāde!” Bēdu ieleja pie Jēkabpils poliklīnikas: invalīdu autostāvvietu bads, gaužām bēdīga piekļuve!

Jēkabpilī, Stadiona ielā, kuras vienā pusē ir Jēkabpils poliklīnika, bet otrā – jaunā sporta halle, vairāku simtu metru garumā izbūvēts garš auto novietošanas nogrieznis daudziem spēkratiem, tomēr tajā nav nevienas tikai personām ar invaliditāti atvēlētas auto novietnes. Vietējie ir neizpratnē, akcentējot, ka vismaz dažas autostāvvietas būtu noderējušas nokļūšanai uz poliklīniku. Turklāt norāda, ka blakus esošajā poliklīnikas stāvlaukumā ir tikai viena auto novietne personām ar invaliditāti, un, lai no tās nokļūtu līdz ārstniecības iestādei, invalīdam, vecāka gadagājuma cilvēkam nākas mērot ceļu pa gaužām bēdīgu, pussabrukušu segumu. Tāpēc vietējie iedzīvotāji lūdz sakārtot arī poliklīnikas teritorijas infrastruktūru.

2020. gada 12. oktobrī 19:10

“Bez Tabu” redakcijā vērsusies jēkabpiliete Sarmīte, kura ir neizpratnē par novēroto Jēkabpilī, Stadiona ielā, kuras vienā pusē ir poliklīnika, bet otrā – jaunā sporta halle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarmīte
jēkabpiliete

Pie Jēkabpils poliklīnikas uztaisītas jaunas automašīnu stāvvietas, bet nav nevienas autostāvvietas cilvēkiem ar invaliditāti! Nu tā taču ir medicīnas iestāde! Lūdzam noskaidrot! Varbūt nav paredzētas?

Stadiona ielā izbūvēts garš automašīnu novietošanas nogrieznis, bet, kā novēroja arī “Bez Tabu” komanda, tajā nav nevienas tikai personām ar invaliditāti paredzētas auto novietnes. Par to pauž sašutumu apkaimē sastaptie iedzīvotāji, tai skaitā personas ar invaliditāti un viņu pavadoņi. Vismaz dažas šādas auto novietnes noderētu nokļūšanai poliklīnikā un sporta hallē. Kāpēc konkrētajā nogrieznī nav šo speciālu auto novietņu? Atbild Jēkabpils pašvaldības ceļu būvinženieris Edgars Dobelis.

Edgars Dobelis
Jēkabpils pašvaldības ceļu būvinženieris

No ceļu satiksmes drošības viedokļa invalīdu stāvvietai jābūt platākai, lai droši varētu iekāpt un izkļūt no transportlīdzekļa. Paralēlās stāvvietas [,kas izbūvētas Stadiona ielā,] parasti netiek veidotas kā invalīdu stāvvietas. Invalīdiem parasti ir perpendikulārās stāvvietas, jo tajās var izveidot atbilstošu platumu. Halles apmeklējumam invalīdu stāvvietas izbūvētas izbūvētajā stāvlaukumā, kur platums atļauj. Lai [persona ar invaliditāti] apmeklētu poliklīniku, turpat pretī poliklīnikai ir atsevišķa stāvvieta, stāvlaukums, ir atzīmēta invalīdu stāvvieta.

Stāvlaukumā otrpus ceļam pie poliklīnikas, ko min pašvaldības pārstāvis, ir tikai viena autostāvvieta, kas paredzēta tikai personām ar invaliditāti. Uzklausītie poliklīnikas apmeklētāji, tai skaitā personas ar invaliditāti un viņu pavadoņi, uzskata, ka ar vienu šādu auto novietni ir krietni par maz. Tāpat uzklausītie norāda uz citām nejēdzībām. Vienīgā invalīdiem atvēlētā auto novietne ir stāvlaukuma tālākajā galā (ja raugās no poliklīnikas galvenās ieejas). Lai no stāvvietas, ja to izdevies ieņemt, ņemot vērā pieprasījumu, nokļūtu poliklīnikā pa galvenajām durvīm, nākas mērot salīdzinoši tālu ceļu pa pussabrukušu, vēl padomju laikus piedzīvojušu segumu. Tuvāk vienīgajai invalīdu auto novietnei ir poliklīnikas sētas durvis, kuras arī var izmantot iekļūšanai ārstniecības iestādē, tomēr nokļūšana arī līdz tām ir nopietns pārbaudījums cilvēkiem ar invaliditāti, viņu pavadoņiem un senioriem. Tāpēc uzklausītie jēkabpilieši pieprasa nodrošināt jēdzīgu un drošu nokļūšanu ārstniecības iestādē.

Jēkabpils pašvaldības pārstāvis Dobelis norāda, ka par infrastruktūras, vides pieejamības sakārtošanu atbildīga ir SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars Dobelis
Jēkabpils pašvaldības ceļu būvinženieris

No padomju laika tas tur ir. Ietves, uzbraucamie ceļi savu laiku nokalpojuši. Tas noteikti ir jāmaina. Ir paredzēta darbošanās šajā zonā, tas ir skaidrs. Tiek izstrādāts būvprojekts, kas, nemaldos ir izstrādāts. Es nemācēšu pateikt precīzu laiku, kad tas viss [infrastruktūras izveide] notiks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm