tv3.lv

“Talsu gaļas kombinātu” tur aizdomās par darbinieku nostrādināšanu bez līguma un algu maksāšanu aploksnēs

Darbs bez līguma, garas darba stundas un solītās algas vietā nobērti graši uz rokas. Tātad arī nodokļu maksāšana Talsu gaļas kombinātā izpaliek. Ar rūgtu darba pieredzi saskārusies Talsu iedzīvotāja paziņa. Nevēloties runāt kameras priekšā, bijusī strādniece deleģē par negodprātīgu darba devēju brīdināt viņas paziņu.

2018. gada 23. martā 19:45

Sludinājumu par brīvu vakanci “Talsu gaļā” ieraudzījusi interneta sludinājumu portālā. Pieteikusies uz pārrunām. Tās notikušas pavisam neilgi. Jau nākamajā dienā sieviete uzsākusi darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Strādniece sākusi jautāt par darba līgumu. Saņēmusi atbildi, ka tāda neesot. Legāli darbu veicot vien pāris darbinieki. Līdzīgs scenārijs piemeklējis, taujājot par atalgojumu. Konkrētas summas netiek sauktas.

Sieviete izlēmusi, ka tādā darbā nestrādās. Paziņojot to vadītājai, viņa izvairījusies samaksāt par nostrādātajām dienām. Beigu beigās par septiņām darba dienām saņēmusi 40 eiro uz rokas.

Izstrādāta shēma

Ja darba dienu iztraucējot nelūgts viesis – darba inspekcija, strādnieki mācīti ņemt kājas pār pleciem un skriet uz tuvējo smēķētavu. Tā atrodas ārpus kombināta telpām, tāpēc, pēc vadības domām, “tur esot droši”.

ŠO informāciju darbiniece uzzinājusi, pavadot kombinātā vien septiņas dienas. Nolēmusi, ka par pārkāpumiem jāziņo valsts darba inspekcijai.

 

Vēlas palikt anonīms
Informēts par pārkāpumiem “Talsu gaļas kombinātā”

Darba inspekcijā man atbildēja, ka viņi visu zinot un arī sūdzības esot, tomēr pagaidām neko nevarot izdarīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrietis stāsta, ka sludinājumi ar darba piedāvājumiem kombinātā esot daudz. “Bez Tabu” zvana uzņēmumam, lai pieteiktos darbā, taču telefons klusē. Uzņēmuma durvis ir vaļā, tāpēc neaicināti ierodamies kombinātā.

Žurnāliste: Mani interesē darba iespējas pie Jums. 

Vadība: Jūs no Talsiem?

Žurnāliste: Jā. Man īsti nav nekādas darba pieredzes.

Vadība: Tas nekas. Te apmāca. Uz doto brīdi es neko nevaru solīt, bet es varu jūs piefiksēt, ja atbrīvosies kāda vieta, došu ziņu.

Pēkšņi no otra stāva atskan balss.

– Kristīne, pacel telefonu!

– Man telefons ir mašīnā.

– Bļ*ģ! 

– neatbild.

– Kristīne, tevi sauc, mudīgi!

– Kas ir?

– Televīzija!

Jā, šajā mirklī raidījumu “Bez Tabu” atpazīst. Pēc īsa mirkļa Kristīne ir atpakaļ, un raidījuma žurnāliste atklāj ciemošanās iemeslu. Jāpiebilst, ka Kristīnes telefona numuru ieguvām no vīrieša, kurš uzticēja paziņas pieredzi kombinātā.

Darbiniekiem Kristīne sevi sauc par priekšnieci, taču raidījumam “Bez Tabu” – par parastu darbinieci. “Es neesmu tiesīgu jums kaut ko teikt. Cilvēks, kas varētu komentēt situāciju, ir izbraucis pusdienās,” nosaka Kristīne.

Raidījums “Bez Tabu” turpina gaidīt, ierodamies saucamo priekšnieku. Protams, tas nenotiek. Arī durvis ir aizvērtas un kombinātā nav iespējams iekļūt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārkāpumi turpinās

Uzņēmums “Talsu Gaļa Plus” jau iepriekš nokļuvis zem uzraugošo iestāžu lupas. Kontā vairākas maksātnespējas, kriminālvajāšana par krāpniecību un nodokļu nemaksāšanu. Izskatās, ka vadība no kļūdām nemācas.

Valsts darba inspekcijas Ventspils sektora vadītājs Artis Stūris atklāj, ka uzņēmums ir iestādes redzeslokā, jo saņemtas darbinieku sūdzības par nodarbināšanu bez darba līguma.

Artis Stūris
Valsts darba inspekcijas Ventspils sektora vadītājs

Mēs veicām pārbaudi uzņēmumā un konstatējām, iespējams, pārkāpumus. Pagaidām lieta ir izskatīšanas procesā, jo ir nepieciešams noskaidrot visus lietas faktiskos apstākļus. Tuvākajā laikā gaidām uzņēmuma pārstāvi ierodamies Ventspilī, kuram jāsniedz savi paskaidrojumi par konkrēto lietu.

Vai uzņēmuma pārstāvis uz pārrunām ieradīsies, tas vēl ir miglā tīts. Ja pārstāvis neierodas, – tas tiek saukts pie administratīvās atbildības par valsts amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu.

“Bez Tabu” pie gaļas kombināta durvīm pavadījis aptuveni stundu. Neviens no darbiniekiem kāju ārpus kombināta nesper. Viss mainās mirklī, kad “Bez Tabu” iekāpj mašīnā. Darbinieki viens pēc otra steidz pamest telpas un uz jautājumiem neatbild. Vaicājot, vai vadība to nav ļāvusi, viens no darbiniekiem apstiprinoši pamāj ar galvu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs turam roku uz pulsa. Tas tā netiks atstāts, un gala iznākums būs,” sola Valsts darba inspekcijas Ventspils sektora vadītājs Artis Stūris.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm