tv3.lv

”Tas bija šoks!” Ļaundari atver vēstules un nozog skaidru naudu

2021. gada 10. februārī 11:30

Ingrīda Austrijā dzīvo jau 13 gadus, pērnā gada nogalē viņa nolēma iepriecināt savu Latvijā dzīvojošo brāli Ziemassvētkos un dzimšanas dienā, tādēļ pasta sūtījumā ievietoja arī skaidru naudu.

Šī daudzo gadu laikā bija otrā reize, kad Ingrīda brālim svētkos sūtījusi arī skaidru naudu. Ja pirmajā reizē sūtījums pie adresāta nonāca bez problēmām, tad šoreiz ceļš uz Rīgu aizņēmis nepilnu mēnesi.

Pie adresāta sūtījums nogādāts jau bojātā stāvoklī, kā arī tajā vairs nebija no miņas no ievietotās naudas.

Ingrīda
Vēlējās iepriecināt brāli

Aploksnē ieliku arī 10 eiro. Lai viņš savā dzimšanas dienā varētu nopirkt to, ko viņš grib, vismaz kūku. Arī viņa meita no Anglijas aploksnē ielika 20 eiro. Kartīti viņš saņēma, bet naudas iekšā nebija. Man tas bija šoks, ka kāds var līst iekšā un ņemt ārā naudiņu. Saprotu, ka tiek meklētas metāla līnijas, kas norāda uz vērtīgu lietu aploksnēs. Nebiju gaidījusi, ka mūsdienās joprojām notiek šādas lietas. Domāju, ka pēdējā šķirošanas posmā to izdarīt ir visvieglāk.

“Latvijas pastā” norāda, ka par sūtījumiem atbildīgs ir Austrijas un Lielbritānijas pasts. Ja būtu saņemtas sūdzības, tiktu veikta pārbaude par sūtījumu nekvalitatīvu piegādi, taču šāda informācija no Austrijas pasta nav saņemta. Pastā iesaka naudas sūtīšanai izmantot atbilstošu uzņēmumu piedāvājumus.

Gundega Vārpa
”Latvijas pasta” pārstāve

Naudas ievietošana pasta sūtījumos ir aizliegta, šis aizliegums ir spēkā visās valstīs, kas ir Pasta savienības dalībvalstis. Kompetentajām tiesību sargājošajām institūcijām jebkurā valstī, kuras robežu šķērso sūtījumi, ir tiesības veikt pārbaudes, arī konfiscēt.

Raidījums “Bez Tabu” viesojas Lidostas Muitas kontroles punktā, kur sūtījumu pārbaude notiek gan ar rentgenu palīdzību, gan iesaistot dienesta suņus. Kaut teorētiski ar rentgenu palīdzību ir iespējams sūtījumos pamanīt naudu, muitnieki nekoncentrējoties uz skaidras naudas meklēšanu. Tā vietā pastiprināta uzmanība pievērsta sūtījumiem, kas satur narkotiskas vielas.

Visas muitnieku atvērtās vēstules pēc tam tiek aizlīmētas ar īpašu līmlenti, kā arī uz sūtījuma nonāk uzlīme, pēc kuras var identificēt personas, kuras sūtījumu atvērušas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm