“Tas ir ap**siens!!” Hokejistu panākumu izmanto krāpnieki; izveidots aizdomīgs internetveikals

Drīz pēc Latvijas hokejistu vēsturiskā panākuma, izcīnot pasaules čempionāta bronzas medaļas, savu uzvaras gājienu uzsāk arī krāpnieki, interneta vidē piedāvājot apšaubāmas izcelsmes fanu atribūtiku.

Un gluži kā sēnes pēc lietus sociālās tīklošanas platformā “Facebook” izaug pat vairāki profili ar vizuāli gana pievilcīgiem hokeja līdzjutēju krekliem un pat apaviem.

Piemēram, profilā ar skaļo un iedrošinošo nosaukumu “Latvijas Hokeja Federācija Fans” pārdošanā izliktās “Nike” brīvā stila botes ar visu patriotisko apdruku maksā aptuveni 80 eiro. Jāsaka gan, ka šādi apavi bez īpašā zīmējuma vien maksā ne mazāk par 100 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apzvanot vairākas apdrukas darbnīcas Latvijā, praktiski visas no uzrunātajām ne tikai nepiedāvā apavu apdrukāšanu, bet pat negrasās tam ķerties klāt, piebilstot, ka nemaz nezinot, kas pašmājās ko tādu piedāvā. Apavu adpruku gan piedāvā “Printful”, taču arī tikai savus piedāvātos apavu veidus, un “Nike” šajā kategorijā neietilpst.

Tikmēr māksliniece Alisa Blūzmane, kura plašāk zināma ar pseidonīmu “Bluzart” un ir aizrāvusies ar apavu apgleznošanu, “Bez Tabu” atklāj, ka aizdomīgajā internetveikalā piedāvātā zīmējuma izveide vien izmaksātu ap 150 eiro, ieskaitot Latvijas Hokeja federācijas (LHF) logotipa atveidojumu.

Roberts Pļāvējs
Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs

Mūsu logotips tiks izmantots tikai un vienīgi pie autorizētiem atribūtikas ražotājiem un tirgotājiem. Nekur citur, kur šādi logotipi parādās, pavisam noteikti tas nav darīts saskaņā ar Latvijas Hokeja federāciju.

Un kājas pamanītajām lapām-viltniecēm sāk augt ārzemēs, trešajās pasaules valstīs, kur Latvijas un Eiropas Savienības varai īsas rokas. Turklāt lielākoties lapās bez aizspriedumiem izmanto pašmāju Hokeja federācijas vārdu un logotipu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Protams, ir sīkumi, kas rada aizdomas,” aplūkojot un izvērtējot konkrēto internetveikalu, uzsver Latvijas drošāka interneta centra “Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska. Pirmkārt, piedāvājumā ir tikai un vienīgi Latvijas valstsvienības fanu atribūtika. Otrkārt, nav kontaktinformācijas par veikalu, tā juridisko adresi un tamlīdzīgi. Sazināties var tikai ar e-pasta starpniecību, aizpildot ziņojuma formu turpat mājaslapā.

Uz “Bez Tabu” nosūtīto vēstuli atbilde līdz sižeta tapšanai tā arī nav saņemta.

LHF gan, intereses mudināti, veic kontrolpirkumu, iegādājoties personalizētu fanu kreklu, kas maksā aptuveni tikpat, cik oficiāls fanu krekls. Federācijas ģenerālsekretārs gan nelolo cerības, uzskatot, ka iztērētos vairākus desmitus eiro tā arī neatgūs, protams, paliekot arī bez pasūtītās preces.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm