“Tas ir genocīds pret cilvēkiem!” Kuldīgas tirgus darbinieki diendienā strādā caurvējā

Pirms teju astoņiem gadiem atklāts rekonstruētais Kuldīgas pārtikas tirgus, kurā darbinieki savu preci var piedāvāt zem nojumes vai kioskos. Tomēr visi kā viens uzskata, ka rekonstrukcijas projekts ir izstrādāts nepareizi, jo tirgotājiem jāstrādā nemitīgā caurvējā.

2019. gada 8. martā 19:30

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājies Ivars, kurš ir regulārs tirgus apmeklētājs. Novērojis, ka caurvējš tirgū esot ne tikai gada aukstajos mēnešos, bet arī vasarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivars
tirgus apmeklētājs

Vietējie tirgu nosaukuši par diloņu kasti, jo uzskata, ka viena diena, kas pavadīta tirgū, samazina mūžu uz veselu gadu.

Tirgus pircējiem atvērts trīs reizes nedēļā līdz pulksten diviem dienā. “Bez Tabu” novēro, ka jau pulksten vienos dienā, tirgotāji beidz strādāt, jo caurvēju esot neiespējami izturēt. Daži no tirgotājiem preci pārdod slēgtos kioskos, taču arī tur caurvējš esot jūtams. Darbinieki uzskata, ka vieni no vārtiem būtu jāpārceļ uz citu pusi, lai caurvējš mazinātos. Iedzīvotāji vairākkārt ar ierosinājumiem situācijas atrisināšanā vērsušies pie pārtikas tirgus apsaimniekotāja, taču velti – uzlabojumu neesot.

SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs Pēteris Gobzemis teritorijas plānojumā kļūdas nesaredz. Norāda, ka projekts paredzējis atvērtā tipa tirgu, tāpēc izvairīties no vēja plūsmas nevarot.

Uz jautājumu, vai ir plānots uzklausīt iedzīvotāju ierosinājumus caurvēja mazināšanai, valdes priekšsēdētājs ir tiešs.

Pēteris Gobzemis
SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” valdes priekšsēdētājs

Nē! Kā jau es teicu, šī ir atvērta tipa būve, un viennozīmīgi ir skaidrs, ka atvērta tipa būvē būs vējš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts darba inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte norāda, ka Ministru kabineta noteikumi paredz, ka darba devējam ir jānodrošina telpa, kurā cilvēki, kas strādā laukā, varētu sasildīties. Tāpat Darba inspekcijas pārstāve aicina uzklausīt iedzīvotāju ierosinājumus par caurvēja mazināšanu, jo primāri vajadzētu domāt par tirgotāju labsajūtu.

 

 

 

 

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm