tv3.lv

“Tas ir pilnīgi garām!” Krima atdota Krievijai? Iedzīvotājus pārsteidz karte “Sadales tīkla” mājaslapā

Uzņēmuma “Sadales tīkls” (ST) mājaslapā apskatāmajā digitālajā kartē Ukrainai piederošā Krimas pussala nodēvēta par Krimas Republiku, kas liek domāt, ka šī Ukrainas teritorija konkrētajā kartē atdota Krievijai. Par to sašutis “Bez Tabu” skatītājs, kurš pamanījis šo nebūšanu.

“Bez Tabu” skatītājs Jānis raidījumam ziņoja, ka ST mājaslapā, sadaļā “Digitālās kartes” Krima nosaukta par Krimas Republiku. Pussalas nepareizais nosaukums, tāpat kā tās apdzīvoto vietu nosaukumi, rakstīts krievu, nevis ukraiņu valodā (pārējās Ukrainas apdzīvotās vietas kartē rakstītas ukraiņu valodā). Tas Jānim liek domāt, ka šajā kartē Krima “uzdāvināta” Krievijai.

2014. gadā tā saucamie zaļie, bruņotie cilvēciņi bez atpazīšanās zīmēm Krievijas armijas formās un Krievijas armijas tehniku ieradās pussalā, tika sarīkots pretlikumīgs referendums par Krimas atdalīšanos no Ukrainas. Pēc referenduma Krimas Autonomā Republika, kā to sauc, esot Ukrainas sastāvā, tika pārdēvēta par Krimas Republiku, kas vēlāk, kā jau tas bija sagaidāms, paprasījās būt Krievijas sastāvā. Pašpasludinātā Krimas Republika nav starptautiski atzīta.

Jānis
neizpratnē

Pētot ST karti, sanāca pavērt karti plašāk un, skatoties uz Ukrainu, ieraudzīju, ka Krima ir nosaukta par Krimas Republiku, ko starptautiskā sabiedrība, ieskaitot Latviju, joprojām uzskata kā Ukrainas sastāvdaļu. Kā ST šo skaidro?

Nesen “Bez Tabu” stāstīja par Krievijā izdotiem ģeogrāfijas atlantiem, ko tirgo arī Latvijā, krievu literatūras grāmatnīcā un kuros Krima skaidri iezīmeta Krievijas sastāvā. Par to bija neizpratnē Ārlietu ministrijā, kuras pārstāvis Jānis Beķeris norādīja, ka “neattaisnojamais Krievijas iebrukums un karš Ukrainā nekādā veidā nav mainījis attieksmi pret Krievijas robežām. Latvija vienmēr uzsvērusi un turpinās uzsvērt, ka atbalsta Ukrainas teritoriālo nedalāmību un suverenitāti Ukrainas starptautiski atzītajās robežās.”

ST mājaslapā apskatāma ārvalstu digitālo karšu izstrādātāja “OpenStreetMap” karte, un par tajā izvietoto informāciju atbild “OpenStreetMap”, raidījumam norādīja ST pārstāve Gunta Līne.

Gunta Līne
ST pārstāve

Liels paldies iedzīvotājam, kurš šo pamanījis. Mēs nodevām informāciju resursa turētājiem. No savas puses mēs raugāmies, ko varam darīt, lai uzlabotu kartes attēlojumu tā, lai turpmāt nebūtu jāpiedzīvo šādas situācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ST pārstāve Līne uzsvēra, ka uzņēmums kategoriski nosoda Krievijas agresiju Ukrainā.

Gunta Līne
ST pārstāve

Mēs ar Eiropas un Baltijas operatoriem, un Ukrainas sadeles sistēmas operatoru esam sastrādājušies, meklējot risinājumus, kā atbalstīt Ukrainu un tās enerģētikas nozari. ST ir palīdzējis arī 200 ukraiņu bēgļiem no enerģētiķu ģimenēm ierasties Latvijā. Šobrīd meklējam risinājumus, kā varam palīdzēt atjaunot pagaidu elektroapgādi Ukrainā.

Nedēļā, kad Latvijā atzīmē Neatkarības atjaunošanas dienu, ST Ukrainā nogādā 49  transformatorus, kuri, atsaucoties ukraiņu enerģētikas nozares kolēģu lūgumam, sarūpēti, lai palīdzētu nodrošināt pagaidu elektroapgādi Krievijas karadarbības izpostītajās Ukrainas teritorijās.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm