tv3.lv

“Tas nedrīkst atkārtoties!” Asinīm slacīta mācība: pēc bērna smagās traumēšanas Jēkabpilī padara drošākus basketbola grozus

17. jūnijā 19:10

Pēc tam, kad Jēkabpils Valsts ģimnāzijas teritorijā esošajā basketbola laukumā bērnam uzkrita basketbola grozs, pašvaldība uzsākusi līdzīgu konstrukciju pārbaudi, noskaidroja “Bez Tabu”. Pārbaudes laikā jau secināts, ka konkrētā tipa groza konstrukcija varēja būt drošāka. Lai preventīvi novērstu citas nelaimes, no konstrukcijas izņemamās tapas nu aizstātas ar skrūvēm, kas neļauj bērniem pašrocīgi koriģēt groza augstumu.

Cietušais puisis dzimis 2011. gadā. Viņš ir Jēkabpils Sporta skolas audzēknis, kurš bija ieradies uz futbola treniņu Jēkabpils Valsts ģimnāzijas teritorijā. Līdz treniņam gan vēl bija jāgaida, jo futbola laukumā notika spēle, tāpēc tikmēr bērni pavadīja laiku, rotaļājoties citviet skolas stadiona teritorijā, tostarp basketbola laukumā. No stadiona teritorijā tobrīd sanākušajiem pagaidām informācija publiskajā telpā ir skopa. Kā noprotams, daudzu acis bija pievērstas futbola spēlei, tāpēc par to, kā notika nelaime, izskanējušas dažādas versijas, neviens īsti neesot redzējis groza krišanas brīdi.

Priekšplānā izvirzījusies versija, ka bērni vēlējušies pārlikt groza augstumu, izņēmuši no konstrukcijas tapu, bet nav spējuši noturēt konstrukciju – saliekoties, tā uzkritusi bērnam. Bērns guva smagas sejas, žokļa un galvas traumas, iepriekš vēstīja “Vidusdaugavas TV”. Cietušo nogādāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Basketbola laukums skolas teritorijā ir pieejams visiem interesentiem. Komplekss ar visām iekārtām, konstrukcijām ir pašvaldības dibinātās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārziņā. Pēc nelaimes pašvaldības teritorijā uzsākta līdzīgu konstrukciju ārpuskārtas apsekošana, raidījumu informēja Ilmārs Luksts, Jēkabpils domes attīstības pārvaldes  vadītājs.

llmārs Luksts
Jēkabpils domes attīstības pārvaldes vadītājs

Šādi gadījumi nedrīkst atkārtoties. Tās [konstrukcijas], kuras ir kritiskā stāvoklī, tiek slēgtas vai uzreiz labotas. Esam uzrunājuši cietušā zēna pārstāvi-advokātu. Mēģinām rast risinājumu, kā varam palīdzēt ģimenei pēc nelāgā gadījuma. Tiek piedāvāta materiāla palīdzība.

Pēc nelaimes pašvaldība secinājusi, ka groza konstrukcijā nevarēja būt tapa, ko bērni var vienkārši izņemt, tādējādi cenšoties koriģēt groza augstumu. Tapas šī un citu grozu konstrukcijās aizstātas ar skrūvēm.

Ilmārs Luksts
Jēkabpils domes attīstības pārvaldes  vadītājs

Grozi ir paredzēti, lai tos varētu kompakti salocīt, pārvietot, mainīt augstumu, bet, tā kā tie ir publiski pieejami bērniem un ikvienam, manuprāt, nav pieļaujamas šādas darbības. Groziem jābūt fiksētiem pamatīgi, lai bērni paši, tiekot pie šīm konstrukcijām, nevar tās regulēt. Tikai pieaugušo vai atbildīgās personas klātbūtnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš Jēkabpils Valsts ģimnāzijas vadība publiski pauda, ka stadionā esošās konstrukcijas tiekot regulāri pārbaudītas, tomēr, acīmredzot, par tapām neviens neaizdomājās.

“Bez Tabu” novēroja, ka pēc negadījuma stadiona teritorijā dežurē teritorijas uzraugs, tāpat pie basketbola laukuma piestiprināts brīdinājums drošības apsvērumu dēļ pašrocīgi neko neregulēt. Taujāts, vai liktenīgajā dienā teritorijā nebija jābūt kādam uzraugam, pašvaldības pārstāvis Luksts pauda, ka “basketbola grozi ir arī māju iekšpagalmos, kur arī neviens viņus [bērnus] nepieskata. Bērni darbojas savā nodabā. Vai šeit bija jābūt? Iespējams, bet primāri palieku pie tā, ka konstrukcijām jābūt drošām.”

“Bez Tabu” sazinājās arī ar Jēkabpils Sporta skolas vadītāju Edgaru Lambu, kurš norādīja, ka, tā kā bērni bija ieradušies pirms treniņa laika, trenerim viņus nebija jāpieskata.

Pēc cietušā bērna tuvinieku iesniegumiem Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm