“Te nekā nav, nekādas piekļuves”; Centrāltirgus apmeklētāji pikti par velonovietņu trūkumu remontdarbu laikā

Rīdziniece Kristīna ar abām rokām ir “par” videi draudzīgu dzīvesveidu un, kad vien ir tāda iespēja, uzvelk atstarojošu vesti un ikdienas gaitās dodas ar savu retro velosipēdu. Nesen viņa nolēmusi iepirkties, taču pie ieejas Rīgas Centrāltirgū viņu sagaidījis nepatīkams pārsteigums – velonovietnes iesprostotas aiz sētas un norāžu, kur divriteni novietot, nav.

Kristīna ar velosipēdu ikdienas gaitās dodas regulāri, sevišķi gada siltajos mēnešos. Kādā maija sestdienā viņa nolēmusi, kā ierasts, doties uz Rīgas Centrāltirgu, lai iegādātos dārzeņus un ziedus, bet zivju paviljona galā, pie Pūpolu ielas, attapusies pie iežogotām velonovietnēm, kurām apkārt rosījušies remontstrādnieki.

Kristīna
ķer vēju, braucot ar velosipēdu

“Es domāju – atbraukšu, atstāšu riteni un iešu iepirkties. Un, kad atbraucu, domāju, kur te blakus atstāt, un skatos – te nekā nav, nekādas piekļuves, nav nekā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā tuvumā nevienu citu velonovietni Kristīna nav manījusi, nācies stumt divriteni cauri pircēju pūlim. Vest pie rokas divriteni, iepirkties un nest smagos maisus, bijis pamatīgs izaicinājums, kas traucējis ne tikai viņai pašai, bet arī citiem tirgus apmeklētājiem, kuri bijuši spiesti spraukties gar viņas transportlīdzekli.

Kristīna
ķer vēju, braucot ar velosipēdu

“Šeit vispār nebija tādas domes – domāt par velobraucējiem. Jo, man šķiet, būtu normāli uztaisīt kaut kādas pagaidu velonovietnes.”

Kopā ar Kristīnu dodamies izlūkos, lai noskaidrotu, kur Centrāltirgus apkārtnē vēl atrodamas velonovietnes un cik ērti tām piekļūt. Pamanām pāris velonovietnes katra paviljona galā, taču tās, kā uzskata Kristīna, ar divriteni ir grūti sasniedzamas – nākas spraukties pa šauru ietvi starp paviljona sienu un automašīnām, kā arī traucēt gājējus, kas šeit gana daudz. Turklāt novietnes paredzētas vienam vai diviem velosipēdiem, kas, kā uzskata rīdziniece, ir par maz. Beidzot atrodam izmēros plašāku novietni, kas no mūsu ceļa sākumpunkta ir 350 metru attālumā, pie ieejas tirgū Prāgas ielas pusē. Kristīna pārliecināta – nokļūt līdz tām divriteņu vadītājiem no Maskavas ielas puses varētu būt apgrūtinoši.

Centrāltirgus apsaimniekotāja SIA “Rīgas nami” pārstāvis Ivo Kiršblats precizē – kopumā apmeklētājiem šobrīd pieejamas piecas velonovietnes, savukārt Pūpolu ielā tās nebūs pieejamas vēl aptuveni divus mēnešus jauna ūdensvada un kanalizācijas izbūves dēļ. I. Kiršblats skaidro, ka lūguši remontdarbu veicējus novietot velonovietnes blakus būvlaukumam, taču aicinājums palicis nesadzirdēts. Pārstāvis piekrīt, ka situācija neesot normāla, atvainojas klientiem, taču arī paši esot ķīlnieku lomā remontdarbu dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārstāvis aicina izmantot velonovietnes Nēģu ielā 7, kur to skaitliski ir visvairāk, turklāt tuvumā novietota video novērošanas kamera, kas nozīmē – atstāt divriteni ir daudz drošāk, nekā, piemēram, paviljonu galos, kur regulāri zagļi nozogot transportlīdzekļu detaļas. Kiršblats sola tuvākajā laikā Pūpolu ielā izvietot karti, kas pateiks priekšā – kur atrodas tuvākās velonovietnes Centrāltirgus apmeklētājiem.

Latvijas velotūrisma asociācijas pārstāvis Romāns Meļņiks aicina ņemt vērā četrus būtiskus priekšnoteikumus, kas jāatceras velobraucējiem, novietojot stāvēšanai divriteni. Pirmkārt, būtisks esot statīva veids – lai tas turētos stingri pie zemes un pie tā būtu droši pieslēgt transportlīdzekli. Otrkārt, esot jāpapēta novietnes atrašanās vieta. Ja tā atrodas tumšā vārtrūmē, R. Meļņiks rekomendē labāk velosipēdu neatstāt, taču tā vietā meklēt apgaismotas, pārredzamas vietas videonovērošanas kameras tuvumā. Treškārt, slēdzenei esot jābūt izturīgai un kvalitatīvai, lai zaglim būtu problemātiski to pārraut vai pārgriezt. Ceturtkārt, viņš iesaka izvērtēt, vai velosipēds nav pārāk dārgs, kas īpaši varētu ieinteresēt garnadžus. Tā vietā viņš aicina dot priekšroku vecāka gada modeļiem, kuri nav tik vērtīgi un kuru detaļas nebūtu viegli realizējamas melnajā tirgū.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm