tv3.lv

“Teica, ka tā neesot viņu problēma!” Rīdzinieci sarūgtina tvertnē piesalušo atkritumu neizvešana

Rīdziniecei Ilzei rūp apkārtējā vide. Lai kaut nedaudz palīdzētu cīņā ar piesārņojumu, Ilzes ģimene šķiro atkritumus. Tomēr decembrī sašķirotā sadzīves draza arī pēc atkritumu izvedēja ierašanās tā arī palika konteinerā. Strādnieki pat neesot pacentušies iztukšot konteineru, noliekot atpakaļ pie Ilzes mājas gandrīz pilnu tvertni.

Ilze

Sadzīves atkritumi ir sasaluši. Šāda problēma agrāk nav bijusi. Es risināju to ar atkritumu izvedēju, bet atbilde ir, ka tā nav viņu problēma.

Ilze pārlasa ar uzņēmumu “Clean R” noslēgto līgumu un atrod punktu, ka izpildītājs nav atbildīgs par sadzīves atkritumu tvertnes iztukšošanu pilnībā, ja atkritumi ir iesaluši, salipuši vai sablīvējušies. “Turēt atkritumus mājās, lai tie nesasaltu, es negribu, lai neizplatītos slimības.”

Izklāstot Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam situāciju, ka atsevišķi iedzīvotāji nav apmierināti par saņemto pakalpojumu, departamenta pārstāvis attrauc, ka alternatīvu nav. Proti, citu komersantu konkrētajā miteklī izvēlēties nevarot.

Pēc “Tīrīgas” līguma apturēšanas un atkritumu monopola skandāla galvaspilsēta tika sadalīta četrās zonās, atkritumu apsaimniekotāju atrodot iepirkuma ceļā. Divās zonās šiverē Ilzes pieminētais uzņēmums “Clean R”, bet pārējās divās – attiecīgi pilnsabiedrība “LAUTUS VIDE” un SIA “Eco Baltia vide”. Līgumi bez izvēles iespējām noslēgti pat uz septiņiem gadiem, turklāt par atšķirīgiem tarifiem.

Rīdziniece uzskata, ja reiz tvertne nav iztukšota, tad arī rēķinam par izvešanu vajadzētu būt mazākam. Tiesa gan, konkrētajā gadījumā Ilzei atlaide piemērota netiks, uzsver “Clean R” Klientu apkalpošanas departamenta vadītājs Reinis Zarāns, jo sasalušo atkritumu apjoms tvertnē neesot pārsniedzis 50% jeb pusi konteinera tilpuma.

Ilze gan iesaka atkritumu apsaimniekošanas ekipāžām talkā ņemt lāpstas, lai “atlipinātu” atkritumu maisus no tvertnes. “CleanR” pārstāvis gan noraida šādu iespēju, aizbildinoties, ka tādā gadījumā atkritumu izvešana būtiski ieilgšot, vairākus iedzīvotājus atstājot bešā, proti, ar neiztukšotiem konteineriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī liet ķīmiju konteinerā neesot prāta darbs. Pirmkārt, tad zudīs visa šķirošanas jēga, jo klāt būs ķimikālijas. Otrkārt, konteiners var gluži vienkārši deformēties. Varot mēģināt bērt sāli, taču, cik tad to sāli bērsi un ko darīt ar tiem maisiņiem, kas ir pielipuši konteinera vidū. Tomēr gan domes, gan arī atkritumu apsaimniekotāja pārstāvis apgalvo, ka risinājumus šajā gadījumā var rast sarunu ceļā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm