tv3.lv

“Nebraucu izklaidēties, bet vedu kravu!”, vīrietis neizpratnē par komandantstundā saņemto sodu

Jaungada naktī  šoferim bija jāstrādā. Vedis kravu no Smiltenes puses uz Rīgu, taču Raunas novadā Valsts policija piemērojusi 60 eiro sodu par komandantstundas noteikumu neievērošanu.

2021. gada 9. janvārī 18:00

Aivars ir kravas auto vadītājs, pats teic, godprātīgs pilsonis.  Diemžēl, bija jāstrādā arī Jaungada naktī. Aizpildījis pašapliecinājuma veidlapu un no dzīvesvietas devies uz darbu ar savu privāto automašīnu. Ierodoties darbā, nomainījis spēkratu, un ar uzņēmuma auto vedis kravu uz Rīgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Raunas novadā Valsts policija veikusi reidu. Policisti Aivaram likuši uzrādīt pašapliecinājuma veidlapu. Autovadītājs  bija pārliecināts, ka, braucot ar kravas auto, pašapliecinājuma dokuments nav jāpilda, jo ir kravas transportēšanas pavadzīme un ir skaidrs, ka nebrauc uz balli, kas mājsēdes laikā ir aizliegts. Turklāt, veidlapā pat neesot tik daudz aiļu, lai varētu norādīt visus galapunktus, kur krava jāved.

Aivars skaidrojis arī policistu kungiem, ka nebrauc izklaidēties, bet strādā, ko apliecina kravas transportēšanas  pavadzīme, taču tik un tā  Jaungada rītā pulksten četros tika aplaimots ar Administratīvā pārkāpuma protokolu un 60 eiro naudas sodu.

Valsts policijas Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže stāsta, ka sods par mājsēdes noteikumu neievērošanu svārstās līdz pat maksimālajam iespējamajam – 2000 eiro fiziskām personām un 5000 – juridiskām personām. Aivaram sods esot vien 60 eiro, jo policisti ņēmuši vērā apstākli, ka pārvadātājs taisnojies, ka pilda darba pienākumus, tāpēc nav piemērojuši lielāku sodu par komandantstundas noteikumu neievērošanu (vedot kravu, nav  paņēmis līdzi pašapliecinājumu).  Ja autovadītājs nepiekrīt Valsts policijas lēmumam, varot to pārsūdzēt, izklāstot argumentus, kāpēc  piemēroto sodu uzskata par nepamatotu?

Valsts policijas Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže aicina ievērot komandantstundas noteikumus! Mājsēdes laikā  no pulksten 22.00 līdz 05.00 personām, kurām jāatstāj dzīvesvieta, attaisnojošu iemeslu dēļ, obligāti jāaizpilda apliecinājums, un to aizpilda katra persona individuāli.

Lai nebūtu jākonfliktē ar kārtībsargiem, aicina notiekti ņemt līdzi pašapliecinājuma veidlapu arī tad, ja komandantstundā pilda darba pienākumus, piemēram, veic kravu pārvadājumus, tīra ceļus, izved atkritumus vai tml. Apliecinājums ir jāaizpilda pirms telpu pamešanas. Apliecinājumu pilda pats darbinieks, ne darba devējs, izņemot operatīvo dienestu darbiniekus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valstī kopumā par iepriekšējās “brīvdienu mājsēdes” jeb komandantstundas (no 30. decembra līdz 4. janvārim) noteikumu  neievērošanu sāktas aptuveni 3 500 lietvedības.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm