tv3.lv

“Teju 200 eiro slimnīcas rēķins pēc avārijas ir neadekvāts!” Ventspils slimnīca pārsteidz pacienti

2019. gada 3. jūlijā 19:40

Pēc ceļu satiksmes negadījuma sievieti nogādā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī, kur pēc veselības pārbaudēm izraksta teju 200 eiro lielu rēķinu par sniegtajiem pakalpojumiem. Paciente neizprot, kā veidusies šāda summa, uzskatot to par neadekvātu. Slimnīcas vadība atzīst kļūdas komunikācijā ar pacienti.

Vēlā 21. jūnija vakarā Ineta Jūrkalnē iekļuva ceļu satiksmes negadījumā – ar savu automašīnu ietriecās priekšā braucošajā spēkratā. Trieciens bija spēcīgs, sajuta sāpes krūšu rajonā. Izsauktā ātrā neatliekamā palīdzība sievieti nogādāja Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī.

”Bija jau vēls, likās, ka ārstus pamodināju. Viens teica neapmierināts: ”Kā viens ārā, tā nākamais iekšā!” Ne jau es speciāli šurp braucu, lai man taisītu pārbaudes. Tā sanāca, es iekļuvu avārijā,” ar sākotnējiem iespaidiem pēc nogādāšanas slimnīcā dalās Ineta.

Inetas veselības stāvokli pārbaudīja neirologs un traumatologs, kurš veica datortomogrāfiju. Pārbaudēs veselības problēmas netika konstatētas. Pacienti gan samulsinājis ārsta paustais par samaksu.

Ineta
pēc avārijas nogādāta slimnīcā

Pēc datortomogrāfijas dakteris teica, ka nekā nav. Prasīju, vai varu doties mājās. Viņš teica, ka būs jāsamaksā [par sniegtajiem pakalpojumiem]. Es piekritu. Tad viņš teica, ka liela nauda. Es teicu, ka man vajadzētu doties mājās, jo bija gandrīz trīs naktī un mājās arī mazs bērniņš. Dakteris teica, ka, ja paliks pa nakti slimnīcā, tad nebūs jāmaksā. Es tam neredzēju jēgu, gribēju un varēju doties mājās. Atnāca māsiņas, uzreiz sarēķināja. Summa bija 186,41 eiro.

Notikusi komunikācijas kļūme, atzīst Ziemeļkurzemes slimnīcas galvenā ārste un valdes locekle Linda Mičule. Mičule informē, ka jāmaksā par pakalpojumiem būtu arī tad, ja paciente paliktu nakšņot slimnīcā. Tādā gadījumā gan būtu jāmaksā arī aptuveni 9 eiro par gultas vietu (šajos nepilnos 10 eiro ietilptu arī šo divu ārstu piesaistīšanas pakalpojums; līdz ar to rēķins arī tādā gadījumā jāmaksā būtu nepilnus 200 eiro).

Linda Mičule
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste, valdes locekle

Tajā dienā personāls kā vienmēr bija noslogots. Tā arī bija pirmssvētku diena. Netika atveltīts pietiekoši ilgs laiks izskaidrošanā. Jāņem vērā, ka tās bija nakts stundas, kad cilvēka uzmanība un noturība ir citādāka, nekā dienas stundās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inetu mulsina, viņasprāt, neadevāti lielais rēķins – nepilni 200 eiro par datortomogrāfiju un vienkāršām neirologa pārbaudēm. Kā šāda summa veidojusies neviens nepaskaidroja, neizpratnē ir Ineta. Tāpat arī informācija izsniegtajā kvītī skaidrību neviesa.

Lauvas tiesu – 156,53 eiro – Inetai jāmaksā par datortomogrāfijas pārbaudēm. Paciente ir neizpratnē par to, jo, piemēram, datortomogrāfijas rezultātu aprakstā minēts, ka veiktas pārbaudes piecās vietās, savukārt rēķinā rakstīts, ka 11.

Linda Mičule
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste, valdes locekle

Šausmīgi liela summa. It kā būtu veikta apjomīga pārbaude. Pēc avārijas, sniedzot palīdzību un izmeklējot, prasīt 187 eiro, manuprāt, ir neadekvāti.

Slimnīcas galvenā ārste Mičule, komentējot pārmetumus par rēķinu, arī uzsver ne visai labo ārstu komunikāciju ar pacienti. Piecās datortomogrāfijas pārbaudēs ietilpst vēl vairāk pārbaudāmo aspektu. Tāpat Mičule uzsver, ka visās Latvijas slimnīcās rēķinus izraksta pēc vienāda, likumā noteikta cenrāža.

Linda Mičule
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste, valdes locekle

Es domāju, ka atkārtoti būtu jāinformē, ka politraumu gadījumā, mums jāievēro starptautiski saistošs protokols, kurā noteikts, ka jāveic datortomogrāfija. Ir noteikts ar likumu, ka pacienta iemaksa ir par katru datortomogrāfijas veidu, jo katru arī taisa atsevišķi ar atsevišķām programmām. Visās slimnīcās tā ir. Mēdz būt tā, ka pēc avārijas cilvēks pārdzīvo, ir šoka stāvoklī, tāpēc nesaprot mediķu sniegto informāciju. Mēs slimnīcā pārrunājam, ka informācija ir jāpasniedz pēc iespējas vienkāršākā veidā, lai saprastu. Varbūt pat atkārtoti. Tad arī nerastos šādi nevajadzīgi pārpratumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mičule stāsta, ka norēķināties ar slimnīcu iespējams, vienojoties ar ārstniecības iestādi par summas sadalīšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm